Organizator:

Szkolenie prawnicze nie tylko dla winiarzy

Podziel się

Z przyjemnością ogłaszamy kolejny punkt programu wydarzeń. W czwartek, 21 marca na scenie pojawi się mecenas Radosław Froń. Tytuł jego prelekcji z elementami szkolenia to „Nowe obowiązki w zakresie etykietowania win. Czego nie dopilnowali winiarze?”.

Spotkanie poświęcone będzie nowym obowiązkom informacyjnym na etykiecie wina, obowiązującym od 8 grudnia 2023 roku. 

Omówione zostaną na nim nowe wymagania w zakresie oznaczania wartości energetycznej, odżywczej oraz wykazu składników a także najczęstsze błędy jakie popełniane są nieustannie przez polskich winiarzy. Podczas spotkania możliwy będzie audyt etykiety wina.

Jak widać po tematyce, spotkanie powinno szczególnie zainteresować producentów win. Jednak z prawniczej wiedzy gościa targów może z nich skorzystać każdy, kto kupi bilet.

Radosław Froń to prawnik specjalizujący się w problemach prawnych rynku napojów alkoholowych, dziennikarz i sędzia winiarski, autor bloga paragrafwkieliszku.pl oraz serwisu prawoalkoholowe.pl. Prowadzi też własny podcast „Biznes Wysoko Oprocentowany”.

Jest także wykładowcą Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle oraz współzałożycielem oraz członkiem rady Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, a także współwłaścicielem krakowskiego browaru kraftowego Browar Dwie Wieże oraz marki destylatów rzemieślniczych „Destyl”.

Bilety i informacje dla BIZNESU Bilety dla SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI