Organizator:

Wielkopolskie winnice w centrum Poznania

Podziel się

Już w najbliższy weekend, 15-16 czerwca 2024 wielkopolskie winnice zbudują na poznańskim Świętym Marcinie swoje miasteczko, do którego zapraszają wszystkich sympatyków win i produktów regionalnych. Ich obecność to część imprezy Letni Święty Marcin, prezentującej historię ulicy, kulinaria, muzykę i oczywiście wino.

Czy wiecie, gdzie mieszczą się winnice położone najbliżej Poznania? O tym i o innych ciekawostkach dotyczących winnic Wielkopolski będzie można dowiedzieć się, podczas imprezy Letni Święty Marcin. 15-16 czerwca, na najbardziej rozpoznawalnej poznańskiej ulicy powstanie miasteczko winnic wielkopolskich, z degustacjami regionalnych win z obrębu województwa.

W Wielkopolsce działa ponad trzydzieści winnic. Powstał także Wielkopolski Szlak Winnic oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy. Podczas „Letniego Świętego Marcina” zaprezentują się winnice, z których wiele dobrze znane jest bywalcom Targów WINO: Edison, Powiercie, Lipka Wielka, Tęgie Grono, Morena, Niewinne Siostry, Orle, Rodzinna Na Polanie, Zodiak, Katarzyna, Enosfera oraz rodzimy producent cydru rzemieślniczego - Pfeiffer’s Cider.

Większość wymienionych producentów ma już na koncie niejedno wyróżnienie, a nawet złote medale zdobyte na prestiżowych konkursach w Polsce i za granicą, w tym w konkursie WINOPL.

Poza oczywistym elementem tego święta, czyli degustacjami, będzie można również nabyć regionalne wina. Organizatorzy zaplanowali też atrakcje na scenie, spotkania, rozmowy i konkursy. Wydarzenie odwiedzą nas najlepsi sommelierzy wspierający polskie winiarstwo. Swoją obecnością zaszczycą nas Jacek Kulza, sommelier,  na co dzień pracujący w Concordia Taste, jeden z jurorów konkursu WINOPL.