Organizator:

Białe czy czerwone? Bitwa sommelierów na scenie targów

Podziel się

Już niedługo raz na zawsze rozstrzygniemy odwieczny spór: wino białe czy czerwone? Trzeciego dnia targów WINO dwóch sommlierów stoczy bitwę na argumenty. Kibice i stronnicy każdej opcji mile widziani.

Wśród miłośników wina trwa odwieczny spór między. Dwa stronnictwa – fani białego wina i entuzjaści wina czerwonego – toczą niekończącą się debatę.

Ci, którzy kochają białe trunki, często podkreślają ich delikatność, świeżość i subtelność smaku. Twierdzą, że białe wino jest idealnym kompanem do lekkich dań, owoców morza czy sałatek, nie przytłaczając delikatnych smaków potraw. Podkreślają także, że białe wina są często bardziej orzeźwiające i łatwiejsze do picia w cieplejsze dni, co czyni je idealnym wyborem na letnie spotkania czy pikniki.

Zwolennicy czerwonego wina twierdzą, że czerwone wino ma głębszy, bardziej złożony smak, co czyni je doskonałym wyborem do dań mięsnych, potraw duszonych czy serów. Ponadto, czerwone wino jest często łączone z romantycznymi wieczorami przy świecach czy eleganckimi kolacjami, a to tylko podkreśla jego wyjątkowy charakter i elegancję.

Czy to tylko kwestia gustu? A może rzeczywiście  białe wina są lepsze od czerwonych (lub na odwrót).

Ten spór definitywnie i ostatecznie rozstrzygniemy na targach WINO. Dwóch doświadczonych sommelierów – przedstawicieli Stowarzyszenia Sommelierów Polskich – stoczy bój na argumenty. Który z nich wyjdzie z tej potyczki zwycięsko? Dowiemy się w sobotę, 23 marca. Start bitwy o godz. 15:00.

Bilety dla SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI Bilety i informacje dla BIZNESU