Organizator:

Konwent winiarzy w Poznaniu. Potrwa trzy dni

Podziel się

Trzy dni paneli, dyskusji i praktycznej wiedzy. Od 24 do 26 listopada w Poznaniu potrwa XVI Konwent Polskich Winiarzy.

Na piątek, 24 listopada, zaplanowano m.in. panel dyskusyjny „Kontrole na winnicach: zakres i praktyka urzędnicza”.

Gospodarze przewidzieli też głos przedstawicieli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych

Uroczyste otwarcie Konwentu, a po nim prezentacja Wielkopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy, zaplanowano na sobotę. Tego samego dnia odbędą się prelekcje takie jak: „Zdrowa gleba, warunkiem zdrowej plantacji winorośli i wysokiej jakości winogron”, którą poprowadzi Sławomir Gacka.

O własnych doświadczeniach w biodynamicznej metodzie uprawy winorośli ma mówić Agnieszka Rousseau. Dr Janusz Mazurek przekaże wskazówki ze integrowanej uprawy i ochrony winorośli.

Zaplanowano także wystąpienie przedstawicieli Simonit&Sirch Vine Master Pruners Academy pt. „Jak zwiększać wydajność i odporność na choroby winorośli poprzez ich odpowiednie cięcie i prowadzenie?”

Uczestnicy panelu degustacyjnego porozmawiają m.in. o znaczeniu dębu w winiarstwie, beczkach, alternatywach i substytutach.

Niedziela, 26 listopada rozpocznie się od prelekcji dotyczącej parametrów wody i skuteczności oprysku wygłoszonej przez Tomasz Kasickiego.

Dr Sylwia Bonin opowie o drożdżach i bakteriach, czyli jednocześnie sprzymierzeńcach i wrogoach winiarzy. Po zakończeniu i podsumowanie konwentu zaplanowano także warsztat praktyczny „Kieliszek a wino”, prowadzony przez przedstawiciela firmy Spigelau.