Organizator:

Mistrzostwa Polski Sommelierów za pasem

Podziel się

Za niecały miesiąc najlepsi polscy sommelierzy i sommelierki powalczą o mistrzowski tytuł. Zwycięzców poznamy na przełomie maja i czerwca.

 

Mistrzostwa są podzielone na trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, podczas którego na scenie przed publicznością wystąpi trzech najlepszych zawodników. Finał zawodów będzie transmitowany na profilu Facebook Stowarzyszenia, ale finałowa gala jest również otwarta dla publiczności.

Zawodom towarzyszą seminaria i degustacje adresowane do profesjonalistów z branży alkoholi, ale też pasjonatów i wielbicieli wina. 31 maja (piątek) zaplanowana jest, dostępna dla publiczności, degustacja win i alkoholi Bar des Sommeliers. To wyjątkowa okazja, żeby w jednym miejscu spróbować win od największych, uznanych producentów, a także tych z niewielkich winnic z Polski i z różnych regionów świata.

Wydarzenie zaczyna się o 18:00, jest biletowane, symboliczna opłata za kieliszek wynosi 20 zł.

Gala finałowa 1 czerwca (sobota) rozpocznie się od degustacji win w formie „walk around”, gdzie swoje produkty zaprezentują partnerzy mistrzostw. Finał konkursu zaplanowany jest na 17.00. Udział w finale jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji

Źródło: Stowarzyszenie Sommelierów Polskich