Organizator:

Najczęściej zadawane pytania o targi WINO

Podziel się

Targi WINO potrwają trzy dni, od 21 do 23 marca. Oto pytania najczęściej zadawane przez zwiedzających oraz, dołączone do nich, odpowiedzi.

W czasie trwania targów WINO na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywa się kilka wydarzeń. To m.in. Euro Target Show i Targi Mieszkań i Domów. By usystematyzować wiedzę, ułatwić dotarcie na nasze wydarzenie i poruszanie się po terenie w jego trakcie, przygotowaliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

WJAZD I WEJŚCIE

Jak dotrę na targi?

Na targi WINO można dojechać m.in. pociągiem (Poznań Główny znajduje się naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich) i komunikacją miejską (przystanek Most Dworcowy – rozkład jazdy MPK dostępny jest TUTAJ)

Gdzie mogę zaparkować auto?

Ze względu na charakter wydarzenia zachęcamy  do korzystania z komunikacji miejskiej lub taksówek. Jeśli jednak nie zamierzasz degustować win, zapraszamy na podziemny parking PeWuKa. Wjazd na niego znajduje się od ul. Głogowskiej. Szczegółowe informacje TUTAJ.

Którędy wejdę na targi WINO?

Wejście odbywa się przez Hol Wschodni, od ulicy Głogowskiej, tuż przy Moście Dworcowym. Pierwsze „bramki” znajdują się właśnie w holu, drugie – przy wejściu do Iglicy.

 

ORGANIZACJA

W jakich dniach i godzinach otwarte są targi?

Targi WINO są dostępne dla zwiedzających: w czwartek, 21 marca, w godz. 12:00-18:00 oraz w piątek i sobotę, 22 i 23 marca, w godz. 12:00-20:00.

Czy osoba niepełnoletnia może sama wejść na targi?

Na targi zapraszamy tylko osoby pełnoletnie.

Czy na miejscu są szatnie?

Szatnia będzie dostępna na miejscu, w pawilonie.

Gdzie są toalety?

Oczywiście. Toalety także są dostępne w pawilonie.

Czy mogę mieć swój kieliszek do degustacji win?

Podczas targów zachęcamy do korzystania z naszych kieliszków, które mogą stanowić fantastyczną pamiątkę z targów. Kieliszki są dostępne w „sklepiku” zlokalizowanym w pawilonie.

Ile kosztuje kieliszek targów WINO?

W pobliżu sceny znajduje się nasz „sklepik. Przy wypożyczaniu kieliszka pobierana jest opłata w wysokości 15 zł. W przypadku zwrotu kieliszka, oddawane jest 10 zł.

Czy mogę wyjść na chwilę i wejść z powrotem?

Tak, ale tylko do wyznaczonej strefy. Z Iglicy prowadzi do niej jedno wyjście/wejście, dostępne dla osób z jednorazowymi biletami. Po jej opuszczeniu, przy chęci powrotu do pawilonu, trzeba będzie kupić kolejny bilet.

Zgłodniałem/łam. Gdzie coś zjem?

Na antresoli w Iglicy zlokalizowane jest stoisko MTP Cafe. Przekąski są dostępne także na wybranych stoiskach wystawców. Strefa z jedzeniem będzie także zlokalizowana w pawilonie nr 5. Pyszne obiady serwuje także restauracja Garden City. Jednak wyjście do nich, wiąże się opuszczeniem strefy.

Mam bilet na kolację degustacyjną. Czy muszę kupować bilet na targi, żeby na nie wejść?

Nie. Bilet kupiony na jedną z dwóch kolacji degustacyjnych w Garden City upoważnia do wejścia na targi WINO w dowolny dzień.

 

WYSTAWCY I PROGRAM

Czy na targach mogę kupić wina?

Oczywiście, wielu wystawców umożliwia zakup wina i swoich produktów.

Chcę kupić większą liczbę win. Czy są dostępne nosidełka do win?

Tak, mamy nosidełka do win. Ich koszt to 10 zł.

Co będzie działo się na scenie? Czy mogę bezpłatnie słuchać prelekcji?

Na scenie będziemy gościć sommelierów, ekspertów oraz przedstawicieli regionów winiarskich i winnic. Prelekcje są otwarte dla każdego posiadacza/każdej posiadaczki biletu na targi.

 

CHCĘ KUPIĆ BILET

Czy bilety na targi są jednorazowe?

Tak, bilety na targi WINO są jednorazowe.

Ile kosztują bilety na targi?

Jednorazowe bilety dla biznesu, czyli tylko osób związanych z branżą winiarską, gastronomiczną, kosztują 30 zł (są dostępne TUTAJ). Jednorazowe bilety dla szerokiej publiczności kosztują 45 zł. Po szczegóły zapraszamy TUTAJ.

Gdzie kupię bilet?

Bilety na nasze targi najlepiej kupić z wyprzedzeniem, na stronie ToBilet.pl. Na miejscu będzie można je kupić także w kasach. Są jednak droższe od elektronicznych. Kosztują odpowiednio 40 zł (dla profesjonalistów) i 70 zł dla publiczności.

Czy podczas targów kupię bilety online?

Tak, zakup biletów online i w kasach będzie możliwy podczas trwania całych targów.

Bilety dla SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI Bilety dla BIZNESU