Organizator:

(Nie) wiem, co piję. Degustacja w ciemno

Podziel się

Degustacja wina w ciemno to fascynujące doświadczenie i dla miłośników wina, i dla nowicjuszy. To doskonała zabawa, która daje możliwość rozwinięcia swoich zmysłów smaku i węchu oraz zrozumienia różnic między różnymi odmianami wina. W czasie targów WINO odbędą się dwie takie degustacje.

Uczestnicy degustacji w ciemno, znanej również jako blind tasting, muszą polegać tylko na swoich zmysłach smaku i węchu. Etykieta i nazwa wina są ukryte. To wspaniałe, z przy tym miłe dla podniebienia wyzwanie sprzyja kształtowaniu precyzyjnego opisu smaku, aromatu i tekstury trunku. Dzięki nim zdobędą umiejętność bardziej świadomego degustowania i doceniania różnych aspektów wina.

Próbowanie win w ciemno pozwoli na rozpoznanie charakterystycznych cech poszczególnych odmian, a nawet regionów czy roczników. To wiedza przyda się podczas zakupów i wyboru win.

Degustacja wina w ciemno to doskonała okazja do rozwinięcia umiejętności rozpoznawania wad i zalet wina. Uczestnicy uczą się doceniać subtelne różnice między winami, a także identyfikować ewentualne defekty, takie jak kwasowość, taniny czy nadmiar alkoholu. Te umiejętności pomagają w pełniejszym zrozumieniu i ocenie jakości trunku.

Blind tasting to też świetna okazja do dobrej zabawy ze szczyptą humoru. Wspólne doświadczenie degustacji w ciemno sprzyja rozmowie z innymi miłośnikami wina, odkrywania nowych win i dzielenia się spostrzeżeniami. To także okazja do spotkania z pasjonatami wina i ekspertami.

Dwie degustacje w ciemno, pt. "(Nie) wiem, co piję. Degustacja w ciemno" odbędą się piątek i w sobotę. Poprowadzi je Justyna Korn-Suchocka, członkini zarządu Stowarzyszenia Kobiety i Wino, autorka kilkuset artykułów o tematyce winnej, podróżniczej i kulinarnej, pilotka grup enoturystycznych w Polsce i w Europie.

Udział w degustacji w ciemno jest bezpłatny, w ramach zakupionego biletu.

Bilety i informacje