Organizator:

Odkrywamy tajemnice dyskretnych etykiet

Podziel się

Czytasz, sprawdzasz. Czytasz jeszcze raz. A po minucie i tak nie do końca wiesz, z jakich odmian powstało wino, które trzymasz w ręku i czy jest półsłodkie, czy jednak półwytrawne. O tym jak czytać etykiety win, także polskich, opowie Iwo Świerblewski, sommelier Portu Sołacz.

Gdy czyta się wpisy na blogach poświęcone czytaniu etykiet można dojść do wniosku, że każdy ma swoją metodę. Jedni piszą o pięciu krokach na odszyfrowanie etykiety, inni o sześciu, jeszcze inni… tak naprawdę nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na odczytanie zawartości etykiety. Na pewno jednak można nauczyć się podstaw.

O tę naukę zadba Iwo Świerblewski, sommelier poznańskiej restauracji Port Sołacz. Użytkownicy Instagrama znają go doskonale, bo Iwo to aktualnie najchętniej oglądany w social mediach twórca zajmujący o tematyką wina. Dobrze zna go też publiczności poprzednich edycji targów WINO.

W tym roku, będzie się z nim można spotkać w czwartek, 21 marca. Tuż po uroczystym otwarciu targów, poprowadzi autorską prelekcję „Dyskretna i tajemnicza winna etykieta. Jak ją (od)czytać?”. A że targi WINO polskimi winami stoją, spora część rozszyfrowywanych etykiet będzie można znaleźć na stoiskach.

Zapowiada się dawka wiedzy doprawiona szczyptą humoru. Bo mało kto z winiarskiego świata potrafi tak porwać publiczność, zapewniając jej dobrą zabawę i gros ważnych informacji.

Bilety oraz lista wystawców targów WINO są już dostępne.

Bilety SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI Bilety i informacje dla BIZNESU Lista Wystawców