Organizator:

Prawnicy odpowiedzą na ważne pytania. Bezpłatne szkolenia i konsultacje

Podziel się

Wątpliwości dotyczące przepisów prawnych dotyczą gastronomii branży spożywczej czy winiarskiej. Są nieodłącznym elementem działalności każdego przedsiębiorstwa, hotelu i restauracji. Dzięki aż czterem szkoleniom i trzem dniom spotkań z prawnikami, każdy wystawca i zwiedzający otrzyma odpowiedzi na najważniejsze dla siebie pytania oraz zaproszenie na targi POLAGRA.

Szkolenia Prawnicze na targach POLAGRA

Szkolenia prawnicze podczas targów POLAGRA zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności i wystawców. Tematyka ta jest szczególnie ważna właśnie w branży spożywczej, w której przepisy zmieniają się często, a niedostosowanie się do nich może narazić firmę na straty finansowe i sankcje nałożone prze organy kontrolne. Przez trzy dni, od 27 do 29 września na swoich stoiskach będą czekać przedstawiciele kancelarii i prawnicy. Ci ostatni poprowadzą także cztery szkolenia na targowej scenie. Udział w nich jest bezpłatny, a zarejestrowane osoby otrzymają zaproszenia na targi POLAGRA. O czym będą szkolenia?

Ekonomia i środowisko

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności pozostaje jednym z największych wyzwań dla firm i przedsiębiorstw działających w branży spożywczej, w sektorze HoReCa, ale też tych, starających się wpływać na decyzje konsumentów. Ma bowiem wpływ nie tylko na ekonomię, ale też ochronę środowiska. O przepisach w tej tematyce opowiedzą przedstawiciele kancelarii JLSW Janaszczyk Lis & Wspólnicy.

Zapisz się Dowiedz się więcej

Ważnym elementem prośrodowisowym w branży spożywczej jest także recykling i udział recyklatów w opakowaniach. Szkolenie na temat wdrożenia tych rozwiązań u producentów żywności i poprowadzą eksperci z kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.

Opiszą m.in. podstawowe wymogi dotyczące materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Odpowiedzą na pytania dotyczące bezpieczeństwa żywności i nowe obowiązki nałożone na firmy i przedsiębiorstwa.

Zapisz się Dowiedz się więcej

Reklama, opakowania i kontrole

Szkoleniem, które zawsze cieszyło się dużym powodzeniem, dotyczy reklamy i oznakowania żywności. 28 września prawnicy kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr tym razem odpowiedzą na pytania o nowe przepisy dotyczące opakowań, nowych rozwiązań (w tym systemu kaucyjnego) oraz urzędowe kontrole i sankcje w obszarze znakowania żywności.

Zapisz się Dowiedz się więcej

Ten ostatni temat zostanie rozwinięty przez ekspertów z kancelarii DZP Domański Zakrzewski Palinka. Zaprezentują praktyczny przewodnik po zmianach w przepisach krajowych i unijnych, który zawiera m.in. zasady kontroli, kompetencje i obowiązki kontrolujących, ale też kontrolowanych.

Zapisz się Dowiedz się więcej