Organizator:

Rzemieślnicze cydry na targach WINO

Podziel się

Wiosną zeszłego roku odbyła się premiera Pfeiffer’s Cider, polskiej rzemieślniczej marki produkującej cydry, których podstawą są stare odmiany jabłek zrywanych ręcznie w ekologicznych sadach. Cydry Pfeiffer’s powstają w Winnicy De Sas, w malowniczej Dolinie Baryczy a tworzy je poznański aktor Mikołaj Fajfer.

Pomimo niedawnej inauguracji, cydry trafiły już m.in. do restauracji Nuta, wyróżnionej gwiazdką Michelin oraz otrzymały pięć medali, w tym dwa złote, w międzynarodowych, prestiżowych konkursach. W cydrowej karcie Pfeiffer’s otrzymujemy trzy propozycje - rzadko spotykany na rynku cydr spokojny, bliski winiarskim klimatom, idealny do food pairingu, z wyczuwalnymi w aromacie świeżym jabłkami i kwiatami, orzeźwiający cydr musujący, będący świetną propozycją na ciepłe, letnie dni oraz aromatyczny cydr z odmian czerwonomiąższowych przywodzący na myśl świeże czerwone owoce, porzeczkę, poziomki i hibiskusa.

Za Pfeiffer’s Cider, jak za każdym produktem rzemieślniczym, stoi człowiek i jego pasja. Cydr Pfeiffer’s tworzy aktor poznańskich teatrów awangardowych i ulicznych, Mikołaj Fajfer. Wieloletni pobyt w spektakularnej krajobrazowo Szkocji, liczne wycieczki w dzikie i pełne natury Highlandy, degustacje w cydrowniach i destylarniach zainspirowały Mikołaja do stworzenia autorskiego, w pełni naturalnego, rzemieślniczego cydru Pfeiffer’s. Po drodze pojawiła się opuszczona aleja starych jabłoni, głównie z odmianą Grochówki, a stąd wystarczył już tylko krok do pierwszego cydru.

Podstawą naszych cydrów są ekologiczne, certyfikowane jabłka, które zrywamy w sadach BiGrim położonych w nadwiślańskim pasie żyznych gleb wapiennych, pomiędzy Sandomierzem a Puławami. Czyste powietrze i grunt bogaty w minerały sprawiają, że owoce są pyszne i zdrowe. W uprawach stosowane są jedynie naturalne środki wspierające rozwój ekologicznych owoców. Większość jabłoni została zasadzona w poprzednim wieku, a niektóre z nich już nawet w latch 70-tych XX wieku. Szara Reneta, Fantazja, Grochówka, Gold Milenium to tylko początek soczystej listy. Każdy nasz cydr przed zabutelkowaniem leżakował sześć miesięcy w kadziach Winnicy De Sas, w Dolinie Baryczy. Tam jest muzyka, tam jest sztuka, jest spokój, są rowery i piękne żurawie.

Asortyment

Cydr jakościowy wytrawny, spokojny.

Złoty medal na jednym z największych konkursów cydrowych na świecie - XIII International Hall of Gala

Ciders / SISGA ’23

Złoty medal na w Greater Poland Cider Cup 2023 - Poznańskie Targi Piwne

Srebrny medal na prestiżowym konkursie cydrowym Nordic International Cider Awards 2023 na Łotwie

  • Idealny przy kolacji z owoców morza, do grillowanych mięs i warzyw. Nieodłączny sąsiad deski

długodojrzewających serów i wędzonego na zimno śledzika.

  • Z jabłek zrywanych w ekologicznych sadach BiGrim, znajdujących się w nadwiślańskim pasie żyznych

gleb wapiennych między Sandomierzem i Puławami. Czyste powietrze, grunt bogaty w minerały i

wyjątkowa opieka, sprawiają, że owoce są pyszne i zdrowe. W uprawach stosowane są jedynie

naturalne środki wspierające rozwój ekologicznych owoców.

  • Cydr dojrzewał sześć miesięcy w kadziach Winnicy De Sas, w pięknych okolicach Doliny Baryczy. Tam jest muzyka, tam jest sztuka, jest spokój, są rowery i piękne żurawie.

 

Cydr jakościowy czerwony wytrawny, musujący.

  • Z jabłek czerwonomiąższowych dających niesamowity, czerwony i zdrowy jak barszcz sok. Aromat cydru przywodzi na myśl świeże czerwone owoce, czerwoną porzeczkę, poziomki, hibiskusa i czerwone jabłka.
  • Żyzna, bogata w minerały gleba wapienna nadwiślańskiego pasa pomiędzy Sandomierzem a Puławami, oraz wyjątkowa dbałość o zachowanie ekologicznych warunków uprawy, sprawiają, że nasz cydr powstaje tylko i wyłącznie z pysznych i zdrowych owoców.
  • A potem dojrzewa jeszcze sześć miesięcy w kadziach w Winnicy De Sas, w Dolinie Baryczy

 

Cydr jakościowy wytrawny, musujący.

Brązowy medal na w Greater Poland Cider Cup 2023 - Poznańskie Targi Piwne

Brązowy medal na prestiżowym konkursie cydrowym Nordic International Cider Awards 2023 na Łotwie

  • Cydr, który dzięki naturalnej, wtórnej fermentacji w butelkach zyskuje musujący charakter. Nie lubisz bąbelków, wróć do punktu pierwszego.
  • Podstawą naszych cydrów są jabłka, które zrywamy w sadach BiGrim położonych w nadwiślańskim pasie żyznych gleb wapiennych pomiędzy Sandomierzem a Puławami, a podstawą tamtejszych ekologicznych upraw jest grunt bogaty w minerały.
  • Większość jabłoni została zasadzona w poprzednim Tysiącleciu, a niektóre z nich już nawet w latch 60-tych 20 wieku. Szara Reneta, Fantazja, Grochówka, Gold Millenium to tylko początek soczystej listy.
  • Każdy nasz cydr przed zabutelkowaniem leżakował sześć miesięcy w kadziach Winnicy De Sas, w Dolinie Baryczy.