Organizator:

Serwis wina w twoim domu. Zachwyć winem przyjaciół

Podziel się

Myślicie o kolacji, w czasie której opowiadacie o winie i prezentujecie je niczym prawdziwi znawcy? Drugiego dnia targów WINO zapraszamy na pokazową prezentację pt. „Serwis wina w twoim domu. Zachwyć winem przyjaciół”.

 

Te warsztaty będą czystą przyjemnością. Żadnej dydaktyki, jedynie przyjemność z prezentacji wina. Są dla i dla osób, które na winach już się znają, i dla tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym trunkiem i chcą ją rozwijać.

Od Katarzyny Solańskiej, właścicielki firmy K8K.pl, usłyszycie kilka ciekawostek o szczepach winorośli i sposobach produkcji wina.

Poznacie elementy sztuki stołu związanej z winem, podstawy i zasady degustacji wina, jego przechowywania oraz doboru odpowiedniego szkła. Zapoznacie się też z podstawowymi informacjami, które znajdują się na etykiecie. Dzięki temu będziecie swobodnie  i świadomie poruszać się między ogromną ilością butelek dostępnych na sklepowych półkach (i na targach WINO!), wybierając te najlepsze.

Zagłębicie podstawy doboru wina do potraw i dowiecie się, jakimi regułami warto się kierować, aby wybory zawsze były trafione.

Zapoznacie się też z wadami wina, na temat których wiedza jest niezwykle przydatna podczas potencjalnych reklamacji i zwrotów.

Bilety dla SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI Bilety i informacje dla BIZNESU