Organizator:

Wyjątkowe doświadczenie wina. Warsztaty sensoryczne dla publiczności

Podziel się

Sprawdźcie wrażliwość swoich zmysłów. Dowiedzcie się jak je doskonalić, żeby wino pachniało i smakowało jeszcze lepiej. W piątek, 22 marca na scenie targów WINO wyjątkowe warsztaty sensoryczne.

Odkryj tajemnice wina z nowej perspektywy. Zanurz się w sztukę pełnego doceniania każdej kropli tego szlachetnego trunku.

Prawdziwe doświadczanie wina rozpoczyna się na długo przed pierwszym łykiem – w naszej percepcji sensorycznej.

Jednak by dobrze posługiwać się zmysłami, którymi obdarzyła nas natura, powinniśmy zrozumieć, jak one działają. Na warsztatach „Wyostrz zmysły, czyli jak świadomie degustować wino” dowiecie się, co do degustacji wina wnosi nos i dlaczego wino smakuje truskawkami? Poznacie i sprawdzicie wrażliwość swoich zmysłów, ale również ich ograniczenia. Przekonacie się, że kiedy zmysł przestaje działać, inny się wyostrza. 

Odkryjecie, jak doskonalenie zmysłów może otworzyć przed wami nieznane dotąd wymiary w percepcji wina.

Warsztaty poprowadzą Dorota Klensporf-Pawlik, Inga Klimczak i Maria Sielicka-Różyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Spotkanie na scenie targów WINO rozpocznie się w piątek, 22 marca o godz. 18:00. Potrwa co najmniej godzinę i oczywiście jest bezpłatne dla osób z biletami na targi.

Bilety dla SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI Bilety i informacje dla BIZNESU