Organizator:

WINOPL 2023 Konkurs Win Polskich

Podziel się

W konkursie WINOPL nagradzamy wyłącznie polskich producentów wina. 15-16 lutego 2023 jury oceni 430 win ze 105 winnic. Ogłoszenie wyników zaplanowano na piątek, 17 lutego.

Tegoroczna odsłona konkursu WINOPL to kilkadziesiąt kategorii win nadesłanych przez winnice z całego kraju. Trunki o różnej kwasowości, wina wytrawne, półsłodkie, słodkie, białe, czerwone, różowe, naturalne, musujące… A to wszystko w liczbach, które robiły wrażenie i sprawiły, że obrady jury konkursowego pod przewodnictwem Macieja Sokołowskiego były na wyraz pracowite, ale też satysfakcjonujące.

Trzecia edycja WINOPL jeszcze przed startem była rekordowa. W pierwszej oceniano „tylko” 305 win z 80 winnic. W 2022 r. roku było to 317 trunków z 82 winnic. Wówczas przyznano siedem złotych, 36 srebrnych i 62 brązowe medale, a tytuł Championa otrzymało sześć win z poszczególnych kategorii.

W 2023 r. producenci win nadesłali na konkurs aż 430 win – reprezentacyjnych produktów 105 winnic. Oznacza to, że nadesłała je aż ¼ wszystkich zarejestrowanych w kraju winnic!

Osiemnastoosobowe jury przyznało brązowe, srebrne i złote. Oficjalne wyniki zostaną podane w piątek, 17 lutego. Ogłoszenie wyników będzie można śledzić na facebookowym profilu targów WINO.

Sporą część win, które stają do konkursu będzie można skosztować (i kupić) podczas Targów Polskich Win i Winnic WINO, które odbędą się 16-18 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Informacje i bilety do nabycia na tutaj.

Partner Techniczny konkursu

 

fotorelacja z WINO PL 2023 Kup bilet na targi