Organizator:

Co, gdzie, kiedy

Podziel się

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie razem z polskimi winiarzami.

Co?

WINO - Targi Polskich Win i Winnic to największe wydarzenie w Polsce, dedykowane polskiemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania najlepsi polscy producenci win, cydrów, a także dostawcy technologii i sprzętów winiarskich zaprezentują swoje produkty i rozwiązania. Program targów wypełnią komentowane degustacje, seminaria i prezentacje branżowe. Nie zabraknie również akcentów enoturystycznych. 

>>>>WYSTAWCY TARGÓW WINO - AKTUALNA LISTA<<<<

Atrakcje podczas Targów WINO

Winnice z Małopolski zaprezentują się w Poznaniu

Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie będzie organizatorem stoiska dla winiarzy z Województwa Małopolskiego. Małopolska to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów winiarskich w Polsce. Choć z winami kojarzone są przede wszystkim okolice Zielonej Góry, to właśnie w Małopolsce zarejestrowanych jest najwięcej winnic. Obszar z południa Polski posiada wszystko, aby stać się wiodącym regionem winiarskim -  atrakcyjne tereny nadające do założenia winnic, a także ludzi żywo zainteresowanych produkcją wina.  

Sprawdź, które małopolskie winnice zaprezentują się w Poznaniu

Winnica Chodorowa

Ich wino "Chodorowa Mus" zdobył srebrny medal podczas konkursu WINOPL. Teraz winnica z Ziemii Sądeckiej zaprezentuje cały przekrój swoich produktów. W ich ofercie znajdziecie wina czerwone, białe, różowe, musujące, jak również cydr i wina jabłkowe. W winnicy hodowanych jest 9 szczepów, które dojrzewają na 9 tysiącach krzewów. Rocznie produkowanych jest 10 tysięcy butelek wina. 

Winnica Bogu-Miła

To kolejny reprezentant Województwa Małopolskiego. Winnica prowadzona przez Jarosława Bogumiła zlokalizowana jest w Oleśnie, niedaleko Zalipia. Dzięki swojej działalności promuje zarówno wina, jak i cały region. 

Piwnice Antoniego

Historia tej winnicy sięga lat 80-tych ubiegłego stulecia. Wtedy to pierwsze krzewy zasadził Antoni Marcinek. Wśród winorośli znajdowały się wtedy takie odmiany jak Schueler, Krystaly i Ontario. Obecnie znakiem rozpoznawczym Piwnic Antoniego są białe wino Danutie oraz czerwone wino Vermel.

Winnica Dąbrówka

Winnica Dąbrówka to miejsce, gdzie pasja do wina zrodziła się w 2010 roku. Obecnie produkowane są tam wina białe, czerwone i różowe Dominującymi odmianami są: Solaris, Hibernal, Johanniter, Jutrzenka., Muscat Otonel, Muskaris, Pinot Blanc, Seyval Blanc, Rondo, Regent, Pinot Noir, Monarch, Cabernet Cantor, Alibernet, Dunaj. 

Winnica Zadora

Winnica Zadora, która potwierdziła swoją obecność na WINO - Targi Polskich Win i Winnic 2021 może pochwalić się bardzo urozmaiconą uprawą. Znajdziecie tam takie szczepy jak Johanniter, Solaris, Phoenix, Merzling, Seyval Blanc, Helios, Ortega, Orion, Bianca,Chardonnay, Hibernal, Regent, Rondo, Dornfelder, Pinot-Noire, Cabernet Cortis, Leon Millot, Marechal Foch. 

Winnica na Dziole

Winnica Jura zastąpi Winnica Na Dziole, która produkcją wina zajmuje się od 2019 roku. Niech jednak nie zwiedzie Was młody wiek tej winnicy! Jak przekonują - w swojej pracy kierują się pasją, dokładając przy tym wszelkich starań, aby stworzyć trunek wysokiej jakości.

Winnica Wieliczka

Winnica Wieliczka to miejsce, gdzie szacunek do natury jest stawiany na pierwszym miejscu. Całe gospodarstwo, posiadające specjalny certyfikat, jest prowadzone w sposób ekologiczny, bez użycia chemii znanej w rolnictwie konwencjonalnym.

Winnica Goja 

Winnica Goja to kolejny wystawca, który stara się, aby proces produkcji wina przebiegał w naturalny sposób. Winnica położona jest w czystym rejonie, nieopodal Ojcowskiego Parku Narodowego. Owoce są zbierane i selekcjonowane ręcznie, ponieważ wino wytwarzane jest z największą starannością w tradycyjny, naturalny sposób bez zbędnych konserwantów. 

Wielkopolskie winnice na Targach WINO! 

Wielkopolska to kolejny region, który dołącza do obsady zbliżającej się edycji Targów WINO. Choć ta część Polski nie jest powszechnie znana z produkcji wina, to można znaleźć w niej prawdziwe perełki. Najlepszym przykładem jest winnica Enosfera, prowadzona przez rodzinę Węgrzynów. Enosfera okazała się największą niespodzianką i rewelacją konkursu WINOPL organizowanego przez Grupę MTP. Czerwone Wytrawne oraz Rose – te dwa winna zgarnęły złote medale oraz tytuły Championa, co jest najwyższym konkursowym wyróżnieniem.

Winnicy Enosfera nie mogło oczywiście zabraknąć podczas I edycji Targów Wino. Oprócz niej na stoisku organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pojawią się jeszcze cztery inne winnice. 

>>>ZOBACZ PEŁNĄ OBSADĘ WIELKOPOLSKICH WINNIC<<<

Komentowane degustacje 

Mocnym punktem programu będzie także komentowana degustacja, która odbędzie się w restauracji GardenCity, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy degustacji spróbują 9 róznych win oraz skosztują 9 przepysznych potraw. Całość zostanie okraszona profesjonalnym komentarzem, który pozwolił zgłębić tajniki łączenia potraw z winem. Udział w degustacji jest biletowany osobno. Wejściówka na degustację upoważnia także do udziału w targach tego samego dnia. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 28 sierpnia 2021. Początek o godz. 19:00. 

Więcej o komentowanych degustacjach przeczytasz TUTAJ

Polish Wine Rally 

Ważnym wydarzenim towarzyszącym będzie Polish Wine Rally, czyli I Zlot Polskiej Grupy Caravaningowej. To wyjątkowe spotkanie miłośników caravaningu i poznawania nowych smaków. Na uczestników zlotu pod patronatem Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, czeka bogaty pakiet zlotowy, możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach oraz wyjątkowego spotkania podczas komentowanej kolacji degustacyjnej poświęconej najlepszym polskim winom i ich łączeniu z różnymi potrawami.

Gdzie?

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań, Polska 

Kiedy?

27-29 sierpnia 2021 roku 

Godziny otwarcia:

27 sierpnia: 10:00-20:00

28 sierpnia: 12:00 - 20:00

29 sierpnia 10:00 - 17:00

>>>KUP BILET NA TARGI WINO 2021<<<