Organizator:

O targach

Podziel się

Trzydniowe wydarzenie kolejny raz odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Oto co 21-23 marca 2024 czeka na uczestników święta polskiego wina.

CO CZEKA NA ZWIEDZAJĄCYCH W 2024 ROKU?

Bogatą ekspozycję zapewnią producenci polskich win i cydru. W trakcie wydarzenia pojawi się szansa na spotkanie i rozmowę z przedstawicielami najlepszych polskich winiarni, którzy z przyjemnością opowiedzą o przygotowanych przez siebie trunkach oraz o pasji do wina.

Targi WINO to również znakomita okazja do degustacji oraz zakupu win i cydrów, produkowanych przez rodzimych producentów. Szeroki przekrój gatunków wina sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP jest także szansą do zapoznania się z ofertą producentów akcesoriów i technologii. Oprócz tego nie zabraknie akcentów enoturystycznych. Miłośnicy wypoczynku połączonego z degustacją win będą mogli zapoznać się z najciekawszymi miejscami dla tej formy rekreacji. 

Wszystko to w Iglicy, czyli historycznym i reprezentacyjnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nowością będzie Salon Polskich Alkoholi Rzemieślniczych. W pawilonie nr 10 swoją ofertę zaprezentują producenci m.in. ginów i destylatów.

Mocnym punktem programu będzie także kolacja degustacyjna, która odbędzie się w restauracji GardenCity, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Całość zostanie okraszona profesjonalnym komentarzem, który pozwolił zgłębić tajniki łączenia potraw z winem. Udział w kolacji jest biletowany osobno. Bilet na wieczorną degustację upoważnia równocześnie do jednokrotnego wstępu we wszystkie dni targów.

POZNAŃ STOLICĄ POLSKIEGO WINA

Targi polskiego wina w Poznaniu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce, poświęcone wyłącznie rodzimemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania winiarze i producenci z całego kraju prezentują swoje wina, cydry, miody pitne i destylaty. Nie brakuje również akcentów enoturystycznych i oferty firm okłowiniarskich.

RYS HISTORYCZNY

Wino przybyło do Polski razem z chrześcijaństwem za sprawą wina liturgicznego. Produkowano je wówczas praktycznie na terenie całego kraju. Pierwsze wzmianki o uprawach znajdują się jeszcze w Bulli Gnieźnieńskiej. Produkowali je przede wszystkim zakonnicy przy klasztorach. Niektóre miejsca do dziś zachowały historyczne nazwy, których geneza związana jest z produkcją wina, na przykład Winogrady, czy Winna Góra.

POWRÓT DO PRZEDWOJENNYCH TRADYCJI

W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu produkowano Champagne i nie było to wino musujące. W 1923 roku Georg Geiling założył przy ul. Wielkiej 21 "wytwórnię gronowych win musujących George Geiling & Cie". Szampana produkowano pod nazwą "Champagne Geiling Poznań-Reims" z wina bazowego pochodzącego z domu szampańskiego Geilinga w Reims. Szampany Geilinga w latach 20-tych były trzykrotnie wyróżnione trzema medalami na targach w Poznaniu.

Oferta uczestnictwa