Organizator:

5 wielkopolskich winnic dołącza do Targów WINO!

Podziel się

Organizatorem stoiska wielkopolskich winiarzy będzie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Wielkopolska to kolejny region, który dołącza do obsady zbliżającej się edycji Targów WINO. Choć ta część Polski nie jest powszechnie znana z produkcji wina, to można znaleźć w niej prawdziwe perełki. Najlepszym przykładem jest winnica Enosfera, prowadzona przez rodzinę Węgrzynów. Enosfera okazała się największą niespodzianką i rewelacją konkursu WINOPL organizowanego przez Grupę MTP. Czerwone Wytrawne oraz Rose – te dwa winna zgarnęły złote medale oraz tytuły Championa, co jest najwyższym konkursowym wyróżnieniem.

Winnicy Enosfera nie mogło oczywiście zabraknąć podczas I edycji Targów Wino. Oprócz niej na stoisku organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pojawią się jeszcze cztery inne winnice. Pełna obsada prezentuje się następująco:

  • Gospodarstwo Rolne Winnica Lipka Wielka
  • Winnica ENOSFERA Czesław Węgrzyn
  • Winnica Hotelu Edison
  • WINNICA VERA Maciej Brzeziński
  • WINNICA KATARZYNA Maciej Tadeusz

Wielkopolska to już drugi region, który zaprezentuje swoje winiarskie produkty. Jak informowaliśmy wcześniej, podczas Targów WINO zaprezentuje się także województwo małopolskie, z którego zjawi się aż 12 winnic. Ich pełną listę możecie sprawdzić TUTAJ

Sierpniowe wydarzenie zbliża się wielkimi krokami. Bilety na I edycję Targów Polskich Win i Winnic znajdziecie na stronie bileterii ToBilet.pl.