Organizator:

Baltona fundatorem nagrody specjalnej

Podziel się

Podobnie jak Grupa MTP, marka ufunduje kontrakt na zakup wina dla jednej z winnic, biorącej udział w konkursie WINOPL.

PHZ Baltona to operator retailowy sklepów funkcjonujących na rynku międzynarodowym w obszarze obsługi pasażerów na lotniskach i przejściach granicznych. Sklepy Baltona Duty Free można spotkać m.in. na takich portach lotniczych, jak w Warszawie na Lotnisku Chopina, Krakowie, Katowicach-Pyrzowicach, Poznaniu-Ławica, Lwowie, czy Montpellier.

Korzenie Baltony sięgają września 1946 roku, kiedy główną działalnością spółki było zaopatrywanie statków. Pierwsze sklepy Baltona pojawiły się na rynku 1956 roku.

Marką „Baltona” oznaczane były linie produktów, m.in.: konserwy, kiełbasy, pieczywo, słodycze, a także piwo. Artykuły te charakteryzowały się długim okresem trwałości, były też synonimem dobrej jakości. Aktualnie w ofercie można jeszcze znaleźć wyroby alkoholowe marki Baltona.

Oferta sklepów Baltona Duty Free składa się z najwyższej jakości produktów. Szeroki wachlarz wyrobów alkoholowych poparty jest 75 letnią ekspertyzą w wyborze produktów przez konsumentów. To jest główny powód, dla którego Baltona jest sponsorem Konkursu Win Polskich i wybierze jedno wino, które wejdzie w skład oferty sklepów.

Baltona podobnie jak Grupa MTP ufunduje nagrodę specjalną dla jednej z winnic, biorących udział w konkursie WINOPL. Laureaci wyróżnienia specjalnego zostaną wybrani spośród win z tytułem Czempiona.