Organizator:

Bracia Czart na targach WINO

Podziel się

"Na fali szybko powstających winnic w naszym kraju postanowiliśmy w 2017 roku podjąć wyzwanie w tej nadal niszowej dziedzinie polskiego rolnictwa" - mówią właściciele Winnicy Braci Czart.

"Pochodzimy z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach rolniczych, a nasze gospodarstwo zlokalizowane jest w Słabomierzu, koło Żnina w województwie kujawsko-pomorskim" - mówią o swojej historii założyciele winnicy, którzy na fali szybko powstających winnic w naszym kraju postanowili w 2017 roku podjąć wyzwanie w tej nadal niszowej dziedzinie polskiego rolnictwa.

"Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w uprawach rolnych, dysponując odpowiednim areałem oraz zapleczem technicznym, a co najważniejsze ogromną ambicją do nowego rodzinnego przedsięwzięcia, staliśmy się pionierami upraw winorośli na Ziemi Pałuckiej" - stwierdzają.

Obecnie areał upraw to półtora hektara, na którym rośnie 5163 krzewy winorośli. 

Jak większość polskich winnic, Winnica Braci Czart specjalizuje się w winach białych. Proponowane przez nią odmiany to: Solaris, Seyval Blanc, Riesling, Souvignier Gris oraz wino Cuvee będące kupażem kilku szczepów z dominacją Adalmina i Swenson Red.

"Nie unikamy wyzwań jakim jest produkcja w Polsce win czerwonych, z takich szczepów jak: Pinot Noir, Regent czy Rondo. Jeśli chodzi o wina różowe to powstaje ono u nas na bazie szczepu Regent" - dodają.

Skosztuj wina od Braci Czart zostań wystawcą