Organizator:

Do trzech razy sztuka – znamy nowy termin targów WINO

Podziel się

27-29 sierpnia 2021 roku – tak prezentuje się nowa data WINO – Targów Polskich Win i Winnic. Nowe wydarzenie organizowane przez Grupę MTP to doskonała szansa na bliższe poznanie rodzimego winiarstwa.

WINO – Targi Polskich Win i Winnic to nowy punkt w bogatym kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Grupę MTP. W niezwykłą podróż po polskich winach zabiorą nas producenci win i cydrów. Targi to przede wszystkim świetna okazja do zapoznania się z ich ofertą. Podczas wydarzenia można poznać, spróbować oraz kupić wino od rodzimych winiarzy z różnych stron Polski – od Podkarpacia po województwo zachodniopomorskie. W trakcie trzydniowego wydarzenia nie zabraknie również akcentów związanych z ofertą enoturystyczną. Ta forma rekreacji, zwłaszczaw ostatnich miesiącach cieszy się sporym zainteresowaniem turystów.

Ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju targi nie mogły odbyć się w pierwotnym terminie. Nowa data wydarzenia to 27-29 sierpnia 2021.

- Jesteśmy zdeterminowani, aby polskie wino na dobre zadomowiło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich – mówi Mirosław Krasnowski, dyrektor targów WINO. – To doskonała forma promocji polskiego winiarstwa. Zwiedzający mają szansę poznać bliżej polskie wino, a firmy nawiązać nowe relacje z rodzimymi producentami. Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie są idealnym miejscem aby winiarze mogli w kompleksowy sposób zaprezentować swoją ofertę – dodaje.

Przetarty szlak         

Targi Polskich Win i Winnic to kolejne wydarzenie poświęcone polskiemu winiarstwu, którego organizatorem jest Grupa MTP. Zaledwie kilka tygodni temu mogliśmy śledzić rywalizację polskich winiarzy w ramach WINOPL – Konkursu Win Polskich. Pierwsza edycja tego plebiscytu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony producentów wina. Do walki o medale i tytuł Championa stanęło ponad 300 win z 80 winnic, czyli jedna czwarta całego polskiego rynku.

Dlaczego polskie wino?

Wyniki oraz poziom konkursu potwierdzają dynamiczny rozwój polskiego winiarstwa. Nadesłane wina prezentowały bardzo wysoki poziom. Rodzimi winiarze z roku na rok udoskonalają swoje trunki, dzięki czemu najlepsi z nich mogą z powodzeniem rywalizować z zagranicznymi producentami. O sporym zainteresowaniu produkcją wina świadczą również liczby. Jeszcze 10 lat temu nad Wisłą działało zaledwie 26 winnic. Dziś na polskim rynku działa ponad 300 producentów
i spodziewane są kolejne wzrosty.

- Polskich winnic jest coraz więcej, a wina w nich wytwarzane zaczynają śmielej pojawiać się
w sklepach specjalistycznych oraz restauracjach. Poziom win natomiast rośnie z roku na rok wprost proporcjonalnie do doświadczenia winiarzy. Efektem jest większa atrakcyjność tego produktu. Wielu konsumentów zaczyna poszukiwać polskich win, dlatego każdy świadomy sommelier i każdy właściciel sklepu specjalistycznego powinien rodzime wina wziąć pod uwagę przy układaniu oferty
– podkreśla Maciej Sokołowski, jeden z najbardziej znanych polskich sommelierów i przewodniczący jury konkursu WINOPL.

Bilety już w sprzedaży

Pierwsza edycja potrwa trzy dni od 27 do 29 sierpnia 2021. Godziny otwarcia prezentują się następująco:

Piątek, 27 sierpnia: 10:00-20:00

Sobota, 28 sierpnia: 12:00-20:00

Niedziela, 29 sierpnia: 12:00-20:00

Bilety, uprawniające do udziału w wydarzeniu są już dostępna na platformie biletowej ToBilet.pl. Cena wejściówek w przedsprzedaży to 20 zł. W dniu targów cena biletów wzrasta.

Wszystkie szczegóły związane z sierpniową edycją targów można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia (www.targiwino.pl), profilu na Facebooku (www.facebook.com/TargiWino) oraz koncie Instagram (www.instagram.com/targiwino). O kolejnych atrakcjach związanych z tegoroczną odsłoną wydarzenia poinformujemy już niebawem.

>>>LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW<<<