Organizator:

Doceniamy wina, przekazujemy feedback. Upływa termin zgłoszeń do konkursu WINOPL

Podziel się

Produkujesz wino, chcesz zdobyć kontrakt na jego sprzedaż? A może po prostu chciałbyś poznać opinie ekspertów o swoich winach? To wszystko uzyskasz zgłaszając je do konkursu WINOPL. Termin zgłoszeń upływa w piątek, 27 stycznia.

Konkurs WINOPL z roku na rok zyskuje na prestiżu. W tym roku odbędzie się 15–16 lutego. Werdykt jury konkursowego poznamy w piątek, 17 lutego. Główne nagrody to medale złoty, srebrny i brązowy oraz tytuł Championa, którymi laureaci mogą posługiwać się promując i sprzedając swoje wina.

Kontrakt i opinie ekspertów

Nagrodą specjalną jest również kontraktu na zakup wina, o wartości 5000 brutto, przyznawany uczestnikowi, którego wino zostało wybrane przez komisję specjalną. Jej werdykt zostanie ogłoszony pierwszego dnia targów WINO, które odbędą się 16–18 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To jednak nie ostatni atut dla uczestników konkursu WINOPL.

W tym roku czeka na nich nowość. Producenci wszystkich win konkursowych poznają opinie o swoich winach. Krótkie opisy, przygotowane na podstawie opinii jurorów przez redakcję magazynu „Trybuszon” i serwisu trybuszon.pl i opublikowane zostaną w tym medium. To doskonały i oczekiwany przez winiarzy feedback dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i udoskonalać swoje wina.

Jak zgłosić się do konkursu?

W edycji WINOPL 2022 konkurowało 305 win, zgłoszonych przez 80 winnic. Jury przyznało siedem złotych, 36 srebrnych i 62 brązowe. Sześć win otrzymało tytuł Championa, przyznawany wybranym złotym medalistom poszczególnych kategorii. W gronie wyróżnionych znaleźli się również pretendenci, czyli wina zgłoszone przez producentów niezarejestrowanych w KOWR.

Zgłoszenie do konkursu swojego wina jest proste. Należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.targiwino.pl. Termin zgłoszeń upływa w najbliższy piątek, 27 stycznia.

Formularz zgłoszeniowy - WINOPL 2023 WINOPL 2023 Konkurs Win Polskich