Organizator:

Informator dla zwiedzających - wszystko, co musicie wiedzieć

Podziel się

Zapoznaj się z poniższymi informacji, jeśli wybierasz się na Targi WINO.

Dlaczego warto odwiedzić Targi WINO?

WINO – Targi Polskich Win i Winnic to ekspozycja polskich winnic z różnych zakątków Polskich. To doskonała okazja do tego, aby spróbować i zakupić wina, wyprodukowane przez rodzimych producentów.

Gdzie znajdę pełną listę wystawców?

Aktualna lista wystawców dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://www.targiwino.pl/pl/aktualnosci/te-winnice-zaprezentuja-sie-na-targach-pelna-lista-wystawcow/

Kiedy obywają się targi?

WINO – Targi Polskich Win i Winnic potrwają trzy dni, od 27 do 29 sierpnia 2021. Godziny otwarcia targów w poszczególne dni prezentują się następująco:

27 sierpnia: 10:00-20:00

28 sierpnia: 12:00 - 20:00

29 sierpnia 10:00 - 17:00

Komentowane degustacje, zaplanowane na sobotę, 28 sierpnia rozpoczną się o godz. 20:00. Drzwi restauracji GardenCity będą otwarte dla uczestników od godz. 19:30.

W jaki sposób dojechać na targi?

Ze względu na charakter wydarzenia, zachęcamy do podróży komunikacją zbiorową. W pobliżu MTP zlokalizowany jest dworzec kolejowy Poznań Główny. Bez problemu dojedziemy również tramwajem, wysiadając na przystankach Bałtyk, Most Dworcowy, czy Dworzec Zachodni.

Jadąc samochodem rekomendujemy pozostawienie auta na parkingu zlokalizowanym na terenie Targów. Wjazd bramą nr 7 od strony ul. Bukowskiej. Koszt biletu parkingowego to 30 PLN./dzień.

Gdzie odbywają się targi?

Ekspozycja Targów WINO zlokalizowana jest w pawilonie nr 3. Komentowane degustacje (biletowane osobno) odbędą się w Restauracji GardenCity, w sali Saffron a`la carte (Poziom 2A). Restauracja znajduje się na terenie MTP, od strony ul. Śniadeckich.

Którędy wejść na wydarzenie?

Dla uczestników Targów WINO otwarte jest wejście w Holu Wschodnim (od strony ul. Głogowskiej).

W jaki sposób wypożyczyć kieliszki?

Dla zwiedzających przygotowaliśmy specjalne kieliszki do degustacji ze znakiem Targów WINO. Kieliszki można wypożyczyć po wpłaceniu kaucji w wysokości 15 PLN. W zamian otrzymujemy specjalny bilet. Jest on podstawą do otrzymania kaucji przy zwrocie kieliszka. Ważne – zwracany kieliszek nie może być uszkodzony. Jeśli kieliszek spodoba Wam się do tego stopnia, że chcielibyście go zachować, może to zrobić. Wówczas kaucja nie zostanie zwrócona.

Punkt odbioru kieliszków jest zlokalizowany przy wejściu do pawilonu nr 3.

Czy muszę drukować bilet?

Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy, że wyświetlisz wejściówkę z kodem QR na ekranie swojego smartfona.

Czy na terenie targów konieczne jest noszenie maseczek?

Tak. Na podstawie aktualnych przepisów sanitarno-epidemiologicznych, w przestrzeni zamkniętej w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Czy liczba biletów lub zwiedzających jest ograniczona?

Tak, obowiązuje nas limit 10m2 powierzchni imprezy na 1 osobę, dlatego liczba osób, które mogą przebywać na terenie targów w jednym momencie jest ograniczona. Jednakże osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid 19, które zechcą na wejściu potwierdzić swoje szczepienie używając kodu QR np. na koncie mObywatel z Internetowego Konta Pacjenta lub mając przy sobie wydrukowany certyfikat szczepienia z kodem QR, nie są wliczane do limitu, dzięki czemu na targach może przebywać większa ilość zwiedzających

Czy trzeba być zaszczepionym przeciw Covid-19 aby wejść na targi?

Nie jest to wymagane, jednak osoby w pełni zaszczepione, które udokumentują swoje szczepienie

przy wejściu na Targi WINO będą mogły wejść osobnym wejściem i nie będą liczone do obowiązującego limitu uczestników targów. W ten sposób więcej osób będzie mogło skorzystać z dostępnych atrakcji w tym samym czasie.

W jaki sposób potwierdzić zaszczepienie przeciw Covid-19?

Aby potwierdzić zaszczepienie konieczne jest posiadanie zaświadczenia z kodem QR. Zaświadczenie można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta, lub uzyskać w przychodni. Odpowiedni dokument można także pobrać w aplikacji mObywatel lub wyświetlić kod QR na ekranie telefonu.

Dlaczego osoby zaszczepione wchodzą na teren targów korzystając z innych kołowrotków?

To zabieg wyłącznie dla celów statystycznych. W ten sposób możemy łatwo policzyć osoby zaszczepione, oraz pozostałych zwiedzających (w przypadku których obowiązuje limit 1 osoby na 10 m2). Podstawę stanowi Regulamin dla Zwiedzających.