Organizator:

Komentowane degustacje na Targach WINO

Podziel się

Połącznie przepysznych potraw i doskonałego, polskiego wina. Bilety na komentowane degustacje są już w sprzedaży

Komentowane degustacje to jeden z głównych punktów programu I edycji Targów WINO. Winiarsko-kulinarna podróż po smakach odbędzie się w Restauracji Garden City, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do degustacji zostanie podanych 9 polskich win i dziewięć potraw. Wszystko zostanie okraszone profesjonalnym komentarzem, który pozwoli zgłębić tajniki łączenia win z daniami. 
Paleta win, które zostaną podane jest bardzo szeroka. W karcie znajdą się wino musujące, białe wytrawne, białe półwytrawne, wino różowe, wino pomarańczowe, wino czerwone wytrawne oraz wino białe słodkie. W części kulinarnej na gości czekają dania podane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Wśród przewidzianych potraw na gości czekają m.in. Pstrąg marynowany w wiśniach, kartacz z grzybami, marynowana polędwica wołowa, czy comber z sarny. Zwieńczeniem będzie deser w postaci sernika Roquefort. 
Degustacja rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa 120 minut. Wydarzenie jest biletowane osobno. Oznacza to, że, aby wziąć udział w degustacjach nie wystarczy bilet, upoważniający do udziału w targach. Wejściówki na degustację są dostępna na stronie biletrii ToBilet.pl w cenie 149 PLN. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać do ostatniej chwili. 
WINO - Targi Polskich Win i Winnic to nowe wydarzenie poświęcone polskiemu winiarstwu. Trzydniowe targi, które potrwają do 27 do 29 sierpnia to doskonała okazja do bliższego poznania win produkowanych nad Wisłą.