Organizator:

Spotkanie z polskimi winami musującymi – świąteczna kolacja degustacyjna

Podziel się

Wszystkich miłośników wina oraz przepysznych potraw zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu łączącym te dwa światy. 10 grudnia o godz. 20:00 w klimatycznej sali Saffron a’la carte odbędzie się świąteczna kolacja degustacyjna.

W rolach głównych wystąpi siedem win musujących, którym towarzyszyć będą dania nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Całość uzupełni profesjonalny komentarz, pozwalający poznać bliżej próbowane wina oraz zgłębić tajniki łączenia tych trunków z potrawami.

Najlepsze polskie wina musujące

Podczas kolacji obecnych będzie siedem win musujących, pochodzących wprost od czołowych, polskich producentów. W karcie znajdziecie trunki winnic Gostchorze, Aris oraz Margaret, czyli tzw. Klubu 5 z Krosna Odrzańskiego. W trakcie degustacji zasmakujecie również w winach pochodzących z Winnicy Smolis, Kępy Wiślickiej, Winnicy Zodiak, a także Winnicy Jantoń. Ostatni z wymienionych producentów to świeżo upieczony laureat prestiżowego konkursu International PIWI Award 2021.

Przepyszne dania 

Kartę win uzupełnią przepyszne dania przygotowane przez restaurację GARDENCity. Szef kuchni, Tomasz Zdrenka zadba o urozmaicone potrawy, które będą nawiązywać do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z pewnością skradną one Wasze podniebienia.

Spora dawka wiedzy

Uzupełnieniem kolacji degustacyjnej będzie profesjonalny komentarz, który pozwoli zgłębić tajniki i sposoby łączenia win z potrawami. Oprócz tego przedstawiciele poszczególnych winnic opowiedzą o swoich produktach, winnicach, a także o tym, w jaki sposób zrodziła się w nich pasja do wina. Będzie to zatem doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy nie tylko na temat win musujących, ale również do poznania bliżej ich twórców.

Nie wychodź z pustymi rękoma

Jesteśmy przekonani, że w trakcie degustacji nie jedno wino skradnie Wasze serce do tego stopnia, że zapragniecie je zabrać je ze sobą. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy przekazać Wam dobre wieści – będziecie mieli taką możliwość! Wszystkie wina obecne na degustacji będzie można zakupić zaraz po jej zakończeniu. Polskie wino może być doskonałym świątecznym prezentem, który z pewnością ucieszy bliskich.

Zakup bilet już dziś

Nie zwlekaj i już zarezerwuj swoje miejsce na świątecznej kolacji degustacyjnej. Radzimy się pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona! Bilety w cenie 190 PLN/os. znajdzie na stronie ToBilet.pl

Zobacz jak wyglądały komentowane degustacje w trakcie sierpniowych Targów WINO