Organizator:

Stowarzyszenie Kobiety i Wino patronem medialnym targów

Podziel się

Stowarzyszenie Kobiety i Wino to ogólnopolska organizacja kobieca, która edukuje o winie, promuje wartościowy styl życia oraz aktywizuje przedsiębiorczość kobiet.

Głównym celem, który stowarzyszenie stawia w swoich założeniach jest rozwój wiedzy enologicznej, odkrywanie filozofii wina w jego aspektach kulturowych, kulinarnych, prozdrowotnych i wzbogacających jakość życia. Również dbałość o miejsce kobiet na każdej płaszczyźnie zawodowej i społecznej. "Współpracujemy z firmami, które reprezentujemy, wspieramy się i polecamy nawzajem – tak, aby każda z nas mogła wynieść jak najwięcej z członkostwa w Stowarzyszeniu" - mówią o sobie członkinie Stowarzyszenia. W organizacji zrzeszone są importerki, restauratorki, enolożki, dziennikarki, blogerki oraz pasjonatki wina niezwiązane z branżą.

Podstawowe zasady, które wyznaje stowarzyszenie to wsparcie, integracja, rozumienie misji i strategii organizacji, krzewienie systemu wartości, tworzenie wspólnego języka oraz dążenie do realizacji celów.

Formy działania to przede wszystkim budowa społeczności poprzez szkolenia dla szerokiej grupy odbiorców, organizacja spotkań nie tylko branżowych oraz ich promowanie kanałami mediów. Blog Kobieta i Wino jest pisany przez Członkinie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie obejmuje patronatem nie tylko wydarzenia winiarskie, ale także wernisaże czy wystawy.

"Jesteśmy stale rozwijającą się organizacją. Wspieramy nasze Członkinie oraz kobiety, którym dedykowane są nasze działania, w podnoszeniu ich wiedzy, kwalifikacji, efektywności lub aktywizacji" - podkreślają członkinie SKiW.