Organizator:

Symbioza z przyrodą i pasja do wina w Winnicy Jaworowo

Podziel się

„Chcemy, żeby było to miejsce profesjonalne dlatego stawiamy na najlepszą jakość i najwyższe standardy” – zapewniają właściciele Winnicy Jaworowo. „W przetwórni mamy nowoczesne urządzenia winiarskie pozwalające uzyskać właściwe środowisko dla tworzenia niezwykle wrażliwego trunku jakim jest wino. Naszym celem jest całkowita symbioza z przyrodą. Tworzymy wino naturalne, bez siarki, a także bez żadnych substancji chemicznych” – dodają. I zapraszają na swoje stoisko na targach WINO.

Winnica Jaworowo leży w polodowcowej rynnie Powidzko-Bieniszewskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w Wielkopolsce. „Wino w z naszej winnicy powstaje w sposób naturalny, od ręcznego zbioru winogron przez tradycyjne metody winifikacji bez sztucznych dodatków” – piszą jej przedstawiciele.

Winnica powstała z pasji do wina, z pasji do tworzenia czegoś niepowtarzalnego. „Mamy to szczęście, że mogliśmy ją stworzyć  w niezwykle urokliwym miejscu” – czytamy w materiałach winnicy. „Część naszej winnicy rośnie w otoczeniu lasu modrzewiowego tuż przy stawie pełnym ryb. Dzięki temu wizyta u nas dostarcza gościom niezapomnianych wrażeń przyrodniczych” – dodają.

Świeżość i najwyższe standardy

Obecnie na powierzchni ok. 3 ha uprawiane jest dziewięć szczepów. Wśród nich odmiany białe to Solaris, Seyval Blanc, Chardonnay, Traminer i Riesling oraz czerwone Regent, Cabernet Cortis, Pinot Noir i Monarch. Szczególnie przyjazny mikroklimat tych terenów z łagodną zimą i bardzo ciepłym latem pozwala na obfite plony pięknych, soczystych winogron.

Winnica Jaworowo to młoda, polska winnica. „Nasza winiarnia dopiero powstaje. Chcemy, żeby było to miejsce profesjonalne dlatego stawiamy na najlepszą jakość i najwyższe standardy” – zapewniają jej właściciele. „W przetwórni mamy nowoczesne urządzenia winiarskie pozwalające uzyskać właściwe środowisko dla tworzenia niezwykle wrażliwego trunku jakim jest wino. Naszym celem jest całkowita symbioza z przyrodą. Tworzymy wino naturalne, bez siarki, a także bez żadnych substancji chemicznych. Wytwarzane przez nas wino czerwone w większości wypadków jest wyjątkowe nie tylko w Wielkopolsce, ale także na skalę światową” – podkreślają.

W zgodzie z przyrodą

Jako jedni z nielicznych winnica oferuje wino nie zawierające w swoim składzie siarczynów. Potwierdzeniem tego faktu są badania przeprowadzone przez profesjonalne laboratorium enologiczne.

Winnica Jaworowo to winorośl uprawiana organicznie w całkowitej symbiozie z przyrodą. W uprawie winorośli staramy się nie stosować inwazyjnych środków chemicznych. Wszystkie chwasty usuwamy mechanicznie , a w razie potrzeby nawet ręcznie. W ochronie roślin używamy tylko biopreparaty i środki na bazie naturalnych składników. Dajemy miłośnikom wina produkt jak najbardziej naturalny. Można powiedzieć, że  wino z naszej winnicy  to wino wegańskie. Jest to możliwe dlatego,że nie dodajemy do naszego wina dosłownie nic, a więc nie ma w nim substancji pochodzenia zwierzęcego. Nasze wino to 100% soku z winogron i szlachetne drożdże winiarskie.

Chwila oddechu w winnicy

„Zapraszając do Winnicy Jaworowo pragniemy dać gościom chwile wytchnienia od stale biegnącego świata” – mówią. Wizyta w polskiej winnicy niemal w środku Wielkopolski to chwile spędzone w zgodzie z naturą. „Dla każdego gościa mamy czas. Opowiadamy jak stworzyliśmy naszą winnicę i jak tworzymy nasze wina. Opowiadamy o pasji naszego życia! Oczywiście w czasie wizyty można zwiedzać winnicę, robić zdjęcia i cieszyć się przyrodą” - przekonują.

Winnica Jaworowo organizuje również degustacje dla grup. To miejsce pełne pasji do życia i do wina, idealne dla wszystkich chcących posłuchać jak prowadzić nietuzinkową winnicę i tworzyć nietuzinkowe wino.

Kontakt:

www.winnicajaworowo.pl

Dołącz do wystawców Bilety