Organizator:

Te winnice zaprezentują się na targach - pełna lista wystawców

Podziel się

Sprawdź, co czeka na ciebie podczas I edycji Targów WINO

 

Targi Polskich Win i Winnic debiutują już w najbliższy weekend. W trakcie, pierwszej, historycznej edycji targów zaprezentuje się ponad 20 winnic z różnych zakątków Polski. Tak szeroki przekrój wystawców sprawi, że każdy miłośnik win znajdzie coś dla siebie. Pełna lista winnic prezentuje się następująco:

 • Winnica Chodorowa - ich wino "Chodorowa Mus" zdobył srebrny medal podczas konkursu WINOPL. Teraz winnica z Ziemii Sądeckiej zaprezentuje cały przekrój swoich produktów. W ich ofercie znajdziecie wina czerwone, białe, różowe, musujące, jak również cydr i wina jabłkowe. W winnicy hodowanych jest 9 szczepów, które dojrzewają na 9 tysiącach krzewów. Rocznie produkowanych jest 10 tysięcy butelek wina. 
 • Winnica Bogu-Miła - to kolejny reprezentant Województwa Małopolskiego. Winnica prowadzona przez Jarosława Bogumiła zlokalizowana jest w Oleśnie, niedaleko Zalipia. Dzięki swojej działalności promuje zarówno wina, jak i cały region. 
 • Piwnice Antoniego - historia tej winnicy sięga lat 80-tych ubiegłego stulecia. Wtedy to pierwsze krzewy zasadził Antoni Marcinek. Wśród winorośli znajdowały się wtedy takie odmiany jak Schueler, Krystaly i Ontario. Obecnie znakiem rozpoznawczym Piwnic Antoniego są białe wino Danutie oraz czerwone wino Vermel. 
 • Winnica Dąbrówka - to miejsce, gdzie pasja do wina zrodziła się w 2010 roku. Obecnie produkowane są tam wina białe, czerwone i różowe Dominującymi odmianami są: Solaris, Hibernal, Johanniter, Jutrzenka., Muscat Otonel, Muskaris, Pinot Blanc, Seyval Blanc, Rondo, Regent, Pinot Noir, Monarch, Cabernet Cantor, Alibernet, Dunaj. 
 • Winnica Zadora - może pochwalić się bardzo urozmaiconą uprawą. Znajdziecie tam takie szczepy jak Johanniter, Solaris, Phoenix, Merzling, Seyval Blanc, Helios, Ortega, Orion, Bianca,Chardonnay, Hibernal, Regent, Rondo, Dornfelder, Pinot-Noire, Cabernet Cortis, Leon Millot, Marechal Foch. 
 • Winnica na Dziole - produkcją wina zajmuje się od 2019 roku. Niech jednak nie zwiedzie Was młody wiek tej winnicy! Jak przekonują - w swojej pracy kierują się pasją, dokładając przy tym wszelkich starań, aby stworzyć trunek wysokiej jakości.
 • Winnica Wieliczka -  to miejsce, gdzie szacunek do natury jest stawiany na pierwszym miejscu. Całe gospodarstwo, posiadające specjalny certyfikat, jest prowadzone w sposób ekologiczny, bez użycia chemii znanej w rolnictwie konwencjonalnym.
 • Winnica Goja - kolejny wystawca, który stara się, aby proces produkcji wina przebiegał w naturalny sposób. Winnica położona jest w czystym rejonie, nieopodal Ojcowskiego Parku Narodowego. Owoce są zbierane i selekcjonowane ręcznie, ponieważ wino wytwarzane jest z największą starannością w tradycyjny, naturalny sposób bez zbędnych konserwantów. 
 • P.U.H. Tłocznia Maurer Krzysztof Maurer - specjalnością tłoczni są ekologiczne i naturalne soki. Wszystkie soki tłoczone są w naszej tradycyjnej tłoczni, przy zachowaniu odpowiedniej temperatury oraz bez stosowania konserwantów, wody czy dodatku cukru. Soki to jednak nie jedyny produkt, jaki znajdziemy w ofercie sklepu. Tłocznie oferuje również szeroką gamę win owocowych. 
 • Winnica Gródek - Winnica Gródek położona jest w miejscowości Zbyszyce, na niezwykle urokliwym cyplu i wzgórzu otoczonym z trzech stron wodami Jeziora Rożnowskiego, w gminie Gródek nad Dunajcem, 10 km na północ od Nowego Sącza. Wyjątkowe położenie Winnicy Gródek sprawia, że nasza winorośl rośnie w bardzo dobrych warunkach mikroklimatycznych i siedliskowych. Ogromna dbałość o zdrowie i dobrą kondycję krzewów, pozwala nam tworzyć wina bardzo dobrej jakości. 
 • Winnica „Garlicki Lamus” - Winnica „Garlicki Lamus” znajduje w podkrakowskiej Garlicy Murowanej położonej na terenie Parku Krajobrazowego "Dolinki Krakowskie". Podstawowymi zadaniami jakim służy winnica jest: kształcenie studentów z zakresu uprawy winorośli, produkcji wina jak również badania, które już są realizowane lub są przygotowywane do realizacji.
 • Winnica Koniusza - to rodzinna winnica założona w roku 2006. Położona jest w Małopolsce na płaskowyżu proszowickim, tylko 25km na północny – wschód od Krakowa. Winnica znajduje się na wysokości 290m n.p.m. na stoku o nachyleniu południowo-zachodnim. Zajmuje powierzchnię ok 0,7ha. W winnicy uprawiane są krzewy winorośli odmian czerwonych – głównie Rondo, Regent oraz odmian białych – Solaris, Johaniter.
 • Winnica Lipka Wielka - pierwsze krzewy na winnicy zasadzone zostały ponad 10 lat temu, około 2010 r. Dziś Winnica Lipka Wielka – mała, „wielka” rodzinna firma. Obecnie w ofercie winnicy znajdziemy 5 rodzajów wina. 
 • Winnica Enosfera - rewelacja i największe zaskoczenie konkursu winiarskiego WINOPL. Rodzinna winnica, położona w Wielkopolsce. Jej historię poznacie na naszej stronie WWW TUTAJ
 • Winnica Hotelu Edison - położona na granicy Poznania i Baranowa. W ofercie winnicy znajdziemy m.in. kupaż szczepów Solaris i Muscaris, czego owocem jest lekkie uniwersalne wino o aromatach cytrusów, brzoskwiń i nektarynek.
 • Winnica Vera - powstała w urokliwym miejscu powiatu konińskiego. Priorytetem winnicy jest produkcja certyfikowanego wina najwyższej jakości. 
 • Winnica Katarzyna - została założona w 2007r. Wtedy to na wiosnę dokonano pierwszych nasadzeń winorośli w takich odmianach m. in. jak: Bianca, Regent, Pinot Noir, Muscat Odesski, czy Gołubok. Z biegiem kolejnych lat uzupełniono nasadzenia odmianami Dornfelder, Rondo, Johanniter, Pinot Gris, czy Riesling. Obecnie na obszarze 0,5ha powierzchni rośnie około 1800 krzewów winorośli.
 • Winnica Jantoń - winnica geograficznie położona jest na Wysoczyźnie Łaskiej leżącej w południowo-wschodniej części Niziny Południowowielkopolskiej. Ogromna pasja i 30 lat doświadczenia w branży winiarskiej oraz wizyty w setkach winnic na wszystkich kontynentach, pozwoliły właścicielom należycie przygotować się do stworzenia wyjątkowego miejsca na mapie polskich winnic.
 • Winnica Sydonia - położona jest na pograniczu Niziny Szczecińskiej i Pojezierza Pomorskiego we wsi Trzebiatów. Winnica została założona w 2013 roku i jest winnicą rodziną. Właścicielami są Sebastian i Dagmara Pilczuk, którzy ukończyli Akademię Rolniczą w Szczecinie. Na chwilę obecną uprawiane są odmiany: rondo, regent oraz johaniter, solaris i muscaris.
 • Winnica Aris - Winnica Aris została założona w 2018 roku w Osiecznicy koło Krosna Odrzańskiego w województwie lubuskim. Właściciele, Robert Stawski i Maciej Stępień, na terenie 5 hektarów uprawiają obecnie 7 odmian winorośli 6 jasnych, takich jak: Solaris, Muscaris, Chardonnay, Riesling, Johanniter, Bianca i jedną ciemną – Pinot Noir, także z przeznaczeniem na wino białe. 
 • Winnica Bekasiak - kolejny laureat WINOPL potwierdził swoją obecność! Ich Solaris podbił serca jurorów w kategorii win białych off dry (hybryda). Czy przypadnie do gustu zwiedzającym?
 • Winnica Zodiak - winnica, która powstaje z pasji tworzenia wina. Jedna z najbardziej na północ wysuniętych winnic w Polsce.

Na tym nie koniec! 

Myli się ten, kto sądzi, że na to wszystko, co przygotowaliśmy dla Was podczas targów. Razem z nami będzie Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk, który opowie o procesie winifikacji z zupełnie innej, naukowej perspektywy (WIĘCEJ). W trakcie wydarzenia zaprezentują się również takie firmy jak: PAKCER, COLOR- PRESS Sp. z o.o., Korex i Archont.