Organizator:

Winiarskie przedwiośnie w klimatycznym wnętrzu

Podziel się

Kilkudziesięciu wystawców, a wśród gości pasjonaci, przedstawiciele restauracji, hoteli, sieci handlowych, hurtowni, dyskontów, supermarketów, dużych firm oraz samych winnic. Producenci polskich win, cydrów, miodów pitnych i destylatów spotkają się w Poznaniu 16–18 marca 2023 r. Wtedy to odbędą się Targi WINO, po raz pierwszy w nowym miejscu, idealnie wpasowującym się w tę tematykę.

W polskim przemyśle winiarskim tkwi ogromny potencjał, coraz bardziej doceniany i wykorzystywany. Hasło targów WINO – „Spotkajmy się przy polskim winie!” – jak w soczewce skupia ideę tego wydarzenia. Jego sercem będzie ekspozycja prezentowana w wyjątkowym miejscu. To jednak tylko część programu tego wydarzenia.

Konkurs na wprowadzenie

Uzupełnieniem targów WINO będzie kolejna edycja konkursu WINOPL, cieszącego się rosnącym zainteresowaniem ze strony rodzimych winiarzy. Medale przyznawane przez jury są gwarantem prestiżu i wyznacznikiem jakości, dostrzeganym przez miłośników wina. W 2022 r. o medale i tytuł Championa walczyło 317 win prezentowanych przez 82 winnic z całej Polski. Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do edycji 2023 r.

Na miesiąc przed targami, 15–16 lutego 2023 r., areną zmagań najlepszych polskich win stanie się restauracja Garden City.

Więcej o konkursie TUTAJ.

„Winne” serce bije w Poznaniu

Nagrody w konkursie zostaną wręczone podczas targów WINO, na których swoją ofertę zaprezentuje kilkadziesiąt winnic, regiony korzystające z dobrodziejstw polskiego winiarstwa i mocno promujące enoturystykę. Grono wystawców wzbogacą producenci wyrobów regionalnych: serów, miodów, piw rzemieślniczych, nalewek i akcesoriów winiarskich, a program wydarzeń uzupełnią prelekcje i seminaria branżowe. Polscy sommelierzy zdradzą w nich, w jaki sposób łączyć wino z konkretnymi potrawami.

Targi WINO to również doskonała okazja do zdobycia cennej wiedzy. Przepyszne potrawy oraz znakomite polskie wino – tak w skrócie można przedstawić komentowane degustacje, odbywające się w trakcie targów, w tym podczas kolacji degustacyjnej. Zwieńczeniem „winnych degustacji” będzie możliwość zakupienia smakowanych wcześniej trunków, bezpośrednio od winiarzy.

– Przez trzy dni połączymy pasjonatów wina i naturalnych produktów wysokiej jakości z promocją polskiego winiarstwa, które ciągle się rozwija – mówi Wojciech Kokotek, dyrektor targów WINO.

Element tej promocji stanowić będzie też „Almanach Polskich Win i Winnic” – obszerna, ekskluzywna publikacja stanowiąca prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat wina uprawianego w Polsce.

Więcej o Almanachu TUTAJ.

Klimatyczne miejsce

16–18 marca 2023 r. targi WINO po raz pierwszy zagoszczą w historycznej Iglicy. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych i reprezentacyjnych miejsc Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Niepowtarzalny klimat tego miejsca stworzy doskonałe warunki dla wystawców i zwiedzających – zapewnia Wojciech Kokotek. – Klimatyczne wnętrze Iglicy stanie się idealną scenerią do prezentacji (i degustacji!) owoców pracy polskich winnic, przemysłu winiarskiego i wyrobów winiarskich – podkreśla.

Bilety