Organizator:

Winnica Edison ciągle ulepsza swoje produkty

Podziel się

Wino produkowane w Winnicy Edison jest efektem pasji i zaangażowania grupy bliskich przyjaciół i miłośników wina, którzy razem z właścicielem i przy współpracy z doświadczonymi konsultantami, nieustannie starają się ulepszać oferowane produkty, uczestnicząc w całym procesie produkcji. To kolejny znakomity wystawca targów WINO.

Założona w 2017 roku winnica znajduje się na dużym, czterohektarowym terenie Hotelu Edison, przy ulicy Wypoczynkowej 60 w Baranowie, malowniczo położonej miejscowości na zachodnich obrzeżach Poznania. Obszar winnicy obejmuje obecnie 40 arów atrakcyjnego terenu, lekko nachylonego w stronę, znajdującego się ledwie 300 m dalej, jeziora Kierskiego.

Wokół kompleksu znajdują się liczne tereny rekreacyjne, chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców Poznania, jak i gości z zewnątrz. Pomysłodawcą oraz założycielem winnicy jest właściciel Hotelu Edison i miłośnik wina – Przemysław Woźny.

Na terenie winnicy nasadzone zostały trzy białe odmiany winorośli oraz jedna czerwona. Piaskowo-żwirowe podłoże, właściwa wentylacja i odpowiednie nasłonecznienie spowodowały, że wybrane krzewy winorośli bardzo dobrze się przyjęły. W 2020 roku udało się zebrać w czasie winobrania pierwsze owoce do produkcji wina z odmian winorośli właściwej (vitis vinifera): Riesling i Pinot Noir oraz dwie odmiany hybrydowe: Solaris i Muscaris.

Pasja i rozwój

Pomimo niewielkiej jeszcze skali projektu Winnica Edison posiada własną przetwórnię wyposażoną w prasę, stalowe kadzie z możliwością kontroli temperatury, urządzenia filtrujące i małe laboratorium. W 2023 r. winnica powiększy się o nowe nasadzenia, które zajmą łącznie powierzchnię jednego hektara.

Wino produkowane w Winnicy Edison jest efektem pasji i zaangażowania grupy bliskich przyjaciół i miłośników wina, którzy razem z właścicielem i przy współpracy z doświadczonymi konsultantami nieustannie starają się ulepszać oferowane produkty, uczestnicząc w całym procesie produkcji - od prac na terenie winnicy, aż po butelkowanie wina.

Co w ofercie?

Obecnie w ofercie Winnicy Edison można znaleźć dwa wina białe: Riesling i Cuvee oraz jedno czerwone Pinot Noir.

Wino Riesling jest aromatyczne, zwiewne i rześkie, o wyraźnie zaznaczonej kwasowości dobrze zbalansowanej niewielką ilością cukru resztkowego. To białe wino świetnie nadaje się do leżakowania, a z czasem będzie zyskiwać na jakości.

Cuvve zrobione zostało na bazie Solarisa  i aromatycznego Muscarisa. To lekkie, białe, uśmiechnięte wręcz wino jest bardzo łatwe w piciu, łącząc świeżość i delikatną kwasowość z wyczuwalną słodyczą. Z łatwością odnajdziemy tu aromaty owoców cytrusowych, młodych jabłek, brzoskwiń i nektarynek z dodatkiem nut kwiatowych. To najczęściej kupowane obecnie wino Winnicy EDISON.

Pinot Noir to wytrawne, czerwone wino. Znajdziemy w nim typowe dla tej szlachetnej odmiany aromaty czerwonych owoców: truskawek, wiśni, poziomek oraz nuty owoców leśnych. To lekkie wino o jasnej sukni zostało  dostrzeżone i dobrze ocenione podczas pierwszej edycji Targów Polskich Win i Winnic w marcu 2022 roku.

Komfort i radość z wina

Wszystkimi winami produkowanymi w Winnicy Edison można cieszyć się w komfortowym otoczeniu Hotelu Edison, funkcjonującego pod marką Best Western. Na terenie graniczącego z jeziorem Kierskim obiektu znajduje się między innymi: mała plaża, własny pomost oraz restauracja ze smaczną kuchnią opartą na lokalnych produktach. Hotel oferuje możliwość zwiedzania winnicy, organizacji spotkań biznesowych i towarzyskich, a dodatkowo co roku gości znanych artystów z Polski i zagranicy w ramach odbywającego się w lipcu Festiwalu Edison.

Wina z winnicy Edison są również dostępne w restauracji i winebarze L33 Bistro & Bar w Poznaniu przy ul. Libelta 33 na terenie Hotelu LIBERTE.

 

Winnica Edison:

Baranowo, ul. Wypoczynkowa 60

62–081 Przeźmierowo

email: winnica@hoteledison.com.pl

tel: 572-325-597 Monika Sroczyńska, 609-610-000 Maciej Krystowski

Dołącz do wystawców Bilety