Organizator:

Winnica z Tatrami i doliną Dunajca w tle

Podziel się

Całoroczna ciężka praca w winnicy, dziesiątki podejmowanych decyzji, począwszy od nasadzeń, nieustannej pielęgnacji krzewów, oczekiwania na dojrzałość owoców, zbiorów i winifikacji, złożona w całość nadaje wyjątkowy finalny kształt produkowanym winom.

Winnica Dąbrówka położona jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego w Gminie Pleśna, w odległości 12 km od Tarnowa.

Południowe usytuowanie stoku o powierzchni sześciu hektarów gwarantuje doskonałe nasłonecznienie krzewów winorośli, a naturalną ich osłonę stanowi las. Ze wzgórz roztacza się przepiękny widok na panoramę Tatr oraz dolinę Dunajca, co sprawia, że spędzając czas w winnicy można równocześnie podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy, właściwie o każdej porze dnia i roku. Spacer wzdłuż rzędów winorośli, czy podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem wina w dłoni, dają poczucie wyjątkowo spędzonego czasu, wśród pięknych okoliczności przyrody, z dala od miejskiego zgiełku i trosk życia codziennego.

Warto spełniać marzenia, zwłaszcza wspólnie z najbliższymi. „Nasza winiarska przygoda zaczęła się w 2010 roku. Winnica Dąbrówka jest cały czas rodzinnym przedsięwzięciem, którego wszelkie kluczowe działania i decyzje należą do nas” – mówią właściciele winnicy. „Czerpiemy mnóstwo przyjemności i radości z realizacji ciągle nowych wyzwań i pomysłów. Liczne uczestnictwo w szkoleniach i kursach, spotkaniach z ekspertami, czynny udział w pracy na rzecz stowarzyszeń winiarskich, wyjazdy do zagranicznych winnic, a także pierwsze nagrody zaowocowały sukcesywnym powiększaniem areału winnicy i wzrostem wiedzy enologicznej. Dzięki temu mamy poczucie potencjału i dużą determinację do dalszej pracy. Winorośl, winnica i w konsekwencji wino stały się dla nas priorytetem, wynikającym z życiowej pasji i prawdziwej miłości do wina. Nieustannie dbamy o dalszy rozwój winnicy i naszej wiedzy, by sprostać oczekiwaniom miłośników tego szlachetnego trunku” – podkreślają.

„Zachęcamy do zwiedzania winnicy oraz degustacji wina, w naszym magicznym zakątku, w którym nieustannie rozwijamy winną pasję, z radością dzieląc się nią z innymi. Mamy nadzieję, że wizyty w naszej winnicy na długo pozostaną w waszej pamięci i będziemy spotykać się częściej spędzając czas na rozmowach o winie i przy winie” – zachęcają.

Obecnie winnica ma sześć hektarów powierzchni. Produkuje wina białe, różowe i czerwone. Dominującymi odmianami są: Solaris, Hibernal, Johanniter, Jutrzenka, Muscat Otonel, Muskaris, Pinot Blanc, Seyval Blanc, Rondo, Regent, Pinot Noir, Monarch, Leon Millot, Cabernet Cantor i Cortis. Całoroczna ciężka praca w winnicy, dziesiątki podejmowanych decyzji, począwszy od nasadzeń, nieustannej pielęgnacji krzewów, oczekiwania na dojrzałość owoców, zbiorów i winifikacji, złożona w całość nadaje wyjątkowy finalny kształt produkowanym winom. „Znajdziecie w nich naszą pasję, radość i miłość. Tworzymy wina z największą starannością i dbałością o szczegóły, aby to, co znajdziecie w kieliszkach zachwyciło wasze nosy i podniebienia i na długo pozostało w pamięci” – podsumowują właściciele.

Kup bilet na targi dołącz do wystawców