Organizator:

WINOPL - znamy datę kolejnej edycji

Podziel się

Czołowi polscy producenci wina ponownie powalczą w konkursie organizowanym przez Grupę MTP

WINOPL - Konkurs Win Polskich zadebiutował na Międzynarodowych Targach Poznańskich w tym roku. Nowe przedsięwzięcie, adresowane wyłącznie do polskich producentów wina spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony winiarzy. Do konkursu zgłoszono ponad 300 win z 80 winnic, co było doskonałym rezultatem. Szczegółową relację z wydarzenia oraz listę zwycięzców znajdziecie na naszej stronie w TYM miejscu. 

Sukces premierowej odsłony tego projektu nie pozostawił wątpliwości - Konkurs Win Polskich doczeka się w przyszłym roku kolejnej edycji. Co więcej, właśnie poznaliśmy dokładną datę drugiej odsłony WINOPL. Obrady jury odbędą się w dniach od 22-23 lutego 2022. Będzie to wstęp do zbliżających się Targów WINO, które odbędą się niespełna miesiąc później (17-19 marca).

Ogłoszenie laureatów nastąpi dzień po posiedzeniu komisji konkursowych - 24 lutego. Właśnie wtedy dowiemy się, kto otrzymał medale WINOPL oraz tytuły Championa. Podobnie jak przed rokiem zostanie również wręczona nagroda specjalna, czyli kontrakt na zakup wina. O tym do kogo ona trafi dowiemy się pierwszego dnia targów. O nagrodę specjalną powalczą wina, które otrzymały wcześniej złoty medal. 

Zgłoszenia do konkursu wystartują zaraz po nowym roku. Regulamin oraz szczegółowe zasady udziału opublikujemy już niebawem.