Organizator:

Zupełna nowość - Konkurs Pretendentów na WINOPL!

Podziel się

Na podstawie licznych głosów postanowiliśmy uruchomić dodatkową kategorię dla winiarzy niezarejestrowanych KOWR.

Jeden z punktów regulaminu konkursu WINOPL mówi o tym, że zgłoszenia może dokonać wyłącznie producent wina posiadający aktualny numer ewidencji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. To zapis, który towarzyszy nam od pierwszej edycji projektu i został podtrzymany również tym razem. 

Oprócz zgłoszeń od winnic spełniających ten zapis, otrzymaliśmy także wiele zapytań od producentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z produkcją wina i nie są jeszcze zarejestrowani w KOWR. Wielu z nich deklaruje rozpoczęcie sprzedaży w niedalekiej przyszłości (co nas, miłośników polskiego wina bardzo ogromnie cieszy) niemniej zgodnie z Regulaminem ich udział w konkursie był niemożliwy. Do teraz. 

Wychodząc na przeciw, postanowiliśmy uruchomić zgłoszenia do Konkursu Pretendentów, który będzie częścią tegorocznej odsłony WINOPL. Zmierzą się w nim wina nadesłane przez producentów nie zarejestrowanych w KOWR. Zostaną one ocenione przez jury konkursu, które wyłoni najlepsze trunki. 

W jaki sposób dokonać zgłoszenia?

Procedura jest dokładnie ta sama, jak w przypadku pozostałych uczestników. W formularzu zgłoszeniowym dostępnym pod TYM linkiem należy wypełnić wszystkie niezbędne dane. W rubryce z numerem KOWR prosimy o wpisanie "999". Będzie to dla nas informacja, że jest do zgłoszenie do Konkursu Pretendentów. 

W dalszych krokach należy postępować zgodnie z tradycyjną procedurą konkursową. Po wysłaniu formularza zostanie wygenerowana automatyczna wiadomość e-mail, w której znajduje się wzór fiszki, służącej do podania parametrów zgłoszonego wina. Butelki wraz z fiszkami należy wysłać na adres restauracji GardenCity (ul. Śniadeckich 25, 60-774 Poznań) z dopiskiem Konkurs WINOPL. 

Na wypełnione formularze oraz nadesłane próbki czekamy do 11 lutego 2022