Organizator:

Parking PWK

{{ParkingRedirectionButton ? 'Prowadź na parking:' : 'Ilość aktualnie wolnych miejsc'}}

Program wydarzeń

Kolejna edycja już...

280
dni
04
godz.
16
min.
33
sek.

Aktualności

Otwarte drzwi dla polskiego winiarstwa

Dziesiątki wystawców, tysiące rozmów i historii o polskim winie. Pierwszego dnia wiosny uroczyście i z ogromną radością otwarliśmy...

Białe czy czerwone? Bitwa sommelierów na scenie targów

Już niedługo raz na zawsze rozstrzygniemy odwieczny spór: wino białe czy czerwone? Trzeciego dnia targów WINO dwóch sommlierów...

Wyjątkowe doświadczenie wina. Warsztaty sensoryczne dla publiczności

Sprawdźcie wrażliwość swoich zmysłów. Dowiedzcie się jak je doskonalić, żeby wino pachniało i smakowało jeszcze lepiej. W...

Lidl Polska stawia na polskie wino. Trunki trafią do Winnicy Lidla

Wino musujące z polskiej winnicy, półwytrawny solaris od regionalnego winiarza? Już wkrótce klienci Lidl Polska znajdą na...

Szkolenie prawnicze nie tylko dla winiarzy

Z przyjemnością ogłaszamy kolejny punkt programu wydarzeń. W czwartek, 21 marca na scenie pojawi się mecenas Radosław Froń...

Kolekcjonerskie skarpetki targów WINO

W tym roku z targów WINO możecie zabrać na pamiątkę nie tylko wspomnienia i pyszne wina. Prezentujemy słodkie i wytrawne...

Radosnych Świąt Wielkanocnych 2024

Świąteczne życzenia od Grupy MTP.

Kolacja degustacyjna z polskimi winami

Wiele osób bardzo długo czekało na tę informację. Ale na pewno będzie warto! Kolacja degustacyjna z polskimi winami odbędzie...

Serwis wina w twoim domu. Zachwyć winem przyjaciół

Myślicie o kolacji, w czasie której opowiadacie o winie i prezentujecie je niczym prawdziwi znawcy? Drugiego dnia targów...

Restauracja i hotel Port Sołacz, czyli idealne miejsce spotkań gości targowych

W samym sercu najpiękniejszego parku Poznania, na gości targowych czekają wygodne apartamenty, znakomita kuchnia i 185 wyjątkowych...

Odkrywamy tajemnice dyskretnych etykiet

Czytasz, sprawdzasz. Czytasz jeszcze raz. A po minucie i tak nie do końca wiesz, z jakich odmian powstało wino, które trzymasz...

Zniżka dla ekip, czyli kod rabatowy na targi

Próbowanie kilkuset wybornych win w gronie przyjaciół? Sposób na integrację zespołu? Targi WINO to doskonała przestrzeń na...

Grad medali, pewniaki i zaskoczenia. Rozstrzygnięto konkurs WINOPL

Dwa konkursowe dni, dwudziestka jurorek i jurorów oraz 554 wina z 127 winnic z całego kraju. Rozstrzygnięto kolejną edycję...

#

Niezwykła podróż po polskich winach

Targi Polskich Win i Winnic to wyjątkowe wydarzenie poświęcone wyłącznie polskiemu winiarstwu. Przez trzy dni najlepsi producenci win, cydrów, a także dostawcy technologii i sprzętów winiarskich zaprezentują swoje produkty i rozwiązania. Całość dopełnią komentowane degustacje, prelekcje i warsztaty.

Do zobaczenia w 2024!

Zespół Targów WINO

Główne atrakcje targów WINO:

#

Skosztuj polskich win

Targi WINO to przede wszystkim znakomita okazja do spróbowania (być może po raz pierwszy) polskich win i cydrów. Te trunki, które zasmakują Wam najbardziej, możecie zakupić bezpośrednio od winiarzy.

#

Seminaria i Prezentacje Branżowe

Program targów WINO to także liczne spotkania i prelekcje, poświęcone szeroko rozumianemu winiarstwu. Z jednej strony producenci trunków, którzy zaprezentują swoje produkty oraz podzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniami z zakresu produkcji wina. Z drugiej z kolei dostawcy najnowszych sprzętów i akcesoriów, niezbędnych w pracy każdego winiarza.

#

Kolacja degustacyjna

W jaki sposób połączyć wino z posiłkami? Jak zadbać o najlepsze doznania gości, podając właściwe wino do serwowanych dań? Na te pytania odpowiedzą eksperci podczas komentowanych degustacji, które odbędą się w restauracjach Garden City.

#

WINOPL - Konkurs Win Polskich

Czołowi polscy winiarze zmierzą się ze sobą w walce o medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ich produkty zostaną poddane wnikliwej ocenie najlepszych polskich sommelierów i znawców trunku. Najlepsze wina, wyłonione w drodze rywalizacji o to prestiżowe wyróżnienie będą dostępne dla zwiedzających, którzy posmakują najlepszych trunków pierwszej edycji targów.

Targi WINO w obiektywie

Targi WINO 2024 - dzień III

Chyba już się przyzwyczajamy, że sobota to dzień, w którym na targach WINO goszczą prawdziwe tłumy uśmiechniętych ludzi. Opowieści o winach z łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i bitwa sommelierów, to coś, co zachwyciło.

Targi WINO 2024 - kolacja degustacyjna

O menu tegorocznej kolacji zadbał Tomasz Zdrenka, szef kuchni Garden City Restaurants. Wiedzą o winach dzielili się Maciej Sokołowski, sommelier i przewodniczący konkursu WINOPL, Mirosław Krasnowski, dyrektor programowy targów WINO oraz sami winiarze.

Targi WINO 2024 - dzień II

Piątkowa frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania. Na scenie poznaliśmy wina z województw: lubuskiego, mazowieckiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego. Były też degustacje w ciemno i - po raz pierwszy - warsztaty sensoryczne.

Targi WINO 2024 - dzień I

W pierwszy dzień wiosny był pięknie, kolorowo i bardzo, bardzo smacznie. Oto galeria kilkudziesięciu zdjęć pierwszego dnia targów WINO 2024.

WINOPL 2024 - fotorelacja dzień 2

Drugi dzień konkursu WINOPL zaowocował niespodziankami i... dużą liczbą medali. Jury oceniało m.in. wina czerwone, "musiaki", wina specjale.

WINOPL 2024 - fotorelacja

Pierwszego dnia jury konkursu WINOPL próbowało przede wszystkim (choć nie tylko) białych win. A że polskie winiarstwo wkracza na wyższy poziom, taryfy ulgowej nie było. Do grona medalistów wybrano tylko najlepsze trunki w swoich kategoriach.

Targi WINO 2023 - dzień 3

Trzeciego dnia targi WINO odwiedziły prawdziwe tłumy zwiedzających, którzy przez kilka godzin degustowali trunki z całej Polski, w międzyczasie słuchają prelekcji ekspertów.

Targi WINO 2023 - kolacja degustacyjna / 17 marca

Kolacje degustacyjne to nieodzowny element targów WINO. O menu kolacji zadbał Tomasz Zdrenka, szef kuchni restauracji Saffron a`la carte w Garden City. Do nich serwowane są najlepsze wina, m.in. laureaci konkursu WINOPL.

Targi WINO 2023 - dzień 2

Drugi dzień targów WINO 2023 to kolejne winne odkrycia i prelekcje promujące regiony i winnice, które udowodniły, że polskie wina mają się świetnie.

Targi WINO 2023 - dzień 1

Targi WINO 2023 rozpoczęły się 16 marca, w samo południe. W historycznej Iglicy można spotkać przedstawicieli 70 wystawców z dziewięciu winiarskich regionów.

WINO PL 2023 - fotorelacja

Targi Wino 2022 - III dzień

Targi Wino 2022 - kolacja degustacyjna

Targi Wino 2022 - II dzień

Targi Wino 2022 - dzień I

WINOPL 2022 - fotorelacja

Konkurs Win Polskich w obiektywie Piotra Pasiecznego.

WINO 2021 - komentowane degustacje - piątek

WINO 2021 - II dzień targów

WINO 2021 - komentowane degustacje - sobota

WINO 2021 - I dzień targów

PATRONAT HONOROWY: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski

PARTNER STRATEGICZNY

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓŁPRACA

PARKING PWK (MTP)

O PARKINGU

Największy podziemny parking w Poznaniu! Zaparkuje na nim 650 samochodów jednocześnie.

PASODOBRE Restaurant & Tapas Bar

HISZPAŃSKI KLIMAT W CENTRUM POZNANIA

Hiszpańskie dania, pełne aromatu i świeżości oraz genialne w swojej prostocie przekąski tapas, które pokochał cały świat – to właśnie tworzy kuchnię PASODOBRE. Skosztuj owoców morza, soczystych mięs, ryb oraz świeżych warzyw i poczuj prawdziwy smak słonecznej Hiszpanii w samym środku Poznania!

BASILICO BISTRO

DOSKONAŁE MIEJSCE NA SZYBKI I SMACZNY OBIAD

Znajdziesz tutaj pyszne, ciepłe, dwudaniowe express lunche. Idealna opcja na obiad podczas wydarzeń targowych i nie tylko. Zapraszamy!

GARDENcity Restaurants & Catering

USŁUGI CATERINGOWE

Gastronomiczna i cateringowa obsługa imprez, koncertów i eventów. Obsługujemy także nietypowe imprezy i wydarzenia na terenie całego kraju.

Idea Expo

Oferta

Zaufaj doświadczeniu! Z pasją budujemy stoiska targowe już od ponad 30 lat! W naszej ofercie znajdują się propozycje zabudowy we wszystkich dostępnych na rynku systemach wystawienniczych oraz rozwiązania nietypowe.